نامه فولادی ها به وزیر صنعت

ریال نیوز : انجمن تولیدکنندگان فولاد در نامه ای به وزیر صمت پیشنهاداتی را برای مدیریت تولید زنجیره فولاد در شرایط کمبود برق ارائه داد.

به گزارش ریال نیوز به نقل از انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، بهرام سبحانی رئیس هیأت مدیره این انجمن در نامه‌ای به وزیر صمت خواستار بازنگری در محدودیت ابلاغی فعالیت کارخانجات زنجیره فولاد شد.

در متن این نامه آمده است: به استحضار می‌رساند متأسفانه محدودیت‌های اخیر ابلاغی برای کارخانجات زنجیره فولاد کشور که حداکثر ۱۰ درصد از دیماند مصرفی آنان را مجاز شمرده است، عملاً موجب تعطیلی واحدهای تولیدی در این زنجیره آن هم در سال پشتیبانی و مانع زدایی از تولید گردیده که قطعاً تبعات نامطلوبی بر تنظیم بازار داخلی محصولات فولادی خواهد داشت و همچنین موجب اخلال در روند صادرات و ارزآوری فولاد کشور خواهد شد.

این در حالی است که واحدهای تولیدی که به تعطیلی اجباری مکلف شده‌اند، از هیچ گونه حمایتی جهت جبران هزینه‌های مالی، بیمه‌ای و کارگری خود برخوردار نمی‌شوند! علی‌ای حال با توجه به تفاوت فاحش میان مصرف برق در حلقه‌های مختلف زنجیره فولاد که به شرح جدول زیر آمده است، ضروری است با بازنگری فوری در ابلاغیه اخیر، حداقل امکان فعالیت و تولید برخی خطوط تولیدی در این زنجیره فراهم آید.

پیشنهادات انجمن فولاد برای مدیریت تولید در شرایط کمبود برق

همانگونه که مشاهده می‌گردد، میزان مصرف برق زنجیره فولاد صرفاً در حلقه ذوب و فولاد سازی بیشتر از سایر صنایع است و سایر حلقه‌های زنجیره فولاد مصرفی مشابه سایر صنایعی دارند که در حال حاضر مجاز به فعالیت می‌باشند. بر این اساس و به منظور مدیریت تولید و بازار داخلی و صادراتی زنجیره فولاد در شرایط بحرانی فعلی ناشی از کمبود برق (۳ هفته اعلامی)، پیشنهاد می‌گردد:

۱- حلقه‌های مختلف زنجیره فولاد (به جز ذوب و فولاد سازی) مشابه سایر صنایع از جمله کاشی و سرامیک، آلومینیوم، …) امکان فعالیت و تولید داشته باشند.

۲- کارخانجات فعال در حلقه ذوب و فولاد سازی به منظور مشارکت در تنظیم بازار داخلی و جلوگیری از توقف صادرات و ارزآوری بتوانند حداقل در زمان غیر از اوج بار مثل ساعات شب فعالیت و تولید نمایند.

ضمناً این انجمن آمادگی دارد در راستای تأمین منافع ملی و کمک به پایداری شبکه برق کشور و با همکاری واحدهای تولیدی، به جای دستور تعطیلی به کلیه کارخانجات زنجیره فولاد، کاهش برق مصرفی مورد انتظار از صنعت فولاد در هفته‌های آتی را برنامه‌ریزی و مدیریت نماید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =

دکمه بازگشت به بالا