نخستین پرواز رایگان برای بازگرداندن ایرانیان مقیم اوکراین از لهستان

تا دقایقی دیگر اولین پرواز شرکت هواپیمایی “ایران ایر” به مقصد ورشو برای بازگرداندن ایرانی‌های مقیم اوکراین که در پی حمله روسیه به این کشور به لهستان پناه آورده‌اند، انجام می‌شود.

به گزارش ریال نیوز، در پی حمله روسیه به اوکراین بسیاری از کشورها خواهان بازگشت اتباع خود به کشورشان شدند و ایرانی‌ها نیز از این قاعده مستثنی نبودند و بسیاری از دانشجویان و ایرانیان این کشور خواهان بازگشت به ایران بودند اما با توجه به وقوع جنگ در این کشور، آسمان اوکراین منطقه پرواز ممنوع اعلام شده است؛ در نتیجه بسیاری از ایرانی‌ها مانند اتباع دیگر کشورها به همسایگان اوکراین مانند لهستان و مجارستان پناه برده‌اند تا از این جنگ در امان باشند.

براساس اطلاعات بدست آمده، شرکت هواپیمایی “ایران ایر” دقایقی پیش با دریافت مجوز، خود را آماده پرواز به ورشو کرده است تا ایرانیان مقیم اوکراین که به لهستان پناه برده بودند را به صورت رایگان به کشور باز گرداند.

در این راستا هواپیمای ایرباس ۳۳۰ شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران فرودگاه امام خمینی (ره) را به مقصد ورشو ترک خواهد کرد و پرواز بازگشت دانشجویان مقیم اوکراین نیز حدود ساعت ۵ صبح در فرودگاه امام خمینی (ره) به زمین خواهد نشست که پیش‌بینی می‌شود ۱۰۰ نفر از دانشجویان و ایرانیان مقیم اوکراین در این پرواز به کشور بازگردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + یک =

دکمه بازگشت به بالا