نظام پیشنهادها در سازمان اموال تملیکی اجرایی می شود

ریال نیوز : مدیر طرح و برنامه سازمان اموال تملیکی عنوان کرد: در راستای تسهیل و تسریع امور با دریافت راهکارهای سازنده، شناخت مسائل و مشکلات ، کاهش هزینه‌های جاری، افزایش کیفیت ارایه خدمات، بهبود رویه‌های اجرایی و در نهایت ارتقاء بهره‌وری در سازمان، نظام پیشنهادها در سازمان اموال تملیکی اجرایی می‌شود.

به گزارش ریال نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی، مجید رجبی مدیر طرح و برنامه از اجرایی شدن نظام پیشنهادها در راستای ارتقاء بهره‌وری سازمان خبر داد.

وی در این باره اظهار کرد: با اجرایی شدن نظام پیشنهادها، بستری برای کارکنان فراهم می‌شود که بتوانند نظرات، ایده‌ها و پیشنهادهای خود را در زمینه حل مشکلات، مسائل و بهبود مستمر فعالیت‌های سازمان ارایه نمایند.

وی افزود: اجرایی شدن درست نظام پیشنهادها نتایج مطلوبی از جمله بهره‌گیری از اندیشه و تجارب کارکنان، تسهیل و تسریع امور با دریافت راهکارهای سازنده، شناخت مشکلات و مسائل، گسترش تفکر و کار گروهی و رضایت‌مندی شغلی کارکنان، کاهش هزینه‌های جاری، افزایش کیفیت ارایه خدمات، بهبود رویه‌های اجرایی و در نهایت ارتقاء بهره‌وری سازمان را در پی دارد.
مدیر طرح و برنامه سازمان اموال تملیکی ضمن اشاره به نحوه ارایه پیشنهادها در دو شکل کمی و کیفی تاکید کرد: مهمترین وظیفه این شورا تدوین سیاست‌های کلان اجرای نظام پیشنهادها و راهبری امور کمیته‌های تخصصی شورا است.

رجبی با بیان این که ساختار اجرایی نظام پیشنهادها در اموال تملیکی تحت عنوان شورای نظام پیشنهادها و زیر نظر مدیرعامل سازمان است عنوان کرد: مدیر عامل ریاست شورا را برعهده دارد و علاوه بر عضویت قائم مقام سازمان، هر سه معاون نیز در این شورا عضو هستند و دبیرخانه این شورا در دفتر طرح و برنامه سازمان مستقر است.

وی ادامه داد: نظام پیشنهادها دارای سه کمیته تخصصی «بهره برداری و فروش اموال منقول»، «توسعه مدیریت و منابع» و «حقوقی و کمیته اموال غیر منقول» است و جلسات آن به صورت ماهانه و با حضور حداقل دو سوم اعضا قابل تشکیل است. تصمیمات با موافقت نصف بعلاوه یکی از اعضا معتبر خواهد بود، همچنین پاداش‌های نقدی و غیرنقدی بر اساس ضوابط برای ارائه‌کنندگان پیشنهادها در نظر گرفته‌شده است.

رجبی در خصوص زمان اجرایی شدن این نظام عنوان کرد: نظام پیشنهادها به طور کامل تدوین شده و برای اجرایی شدن آن به نرم‌افزار مربوطه نیاز است که آن نیز به زودی مهیا و بلافاصله از طریق اینترانت داخلی سازمان نصب و اجرایی خواهد شد و جامعه مخاطبان آن که کارمندان سازمان هستند می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند؛ همچنین در تلاش هستیم که در صورت امکان نسخه تلفن همراه آن را نیز ارایه دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =

دکمه بازگشت به بالا