نفت ۱۱۹ دلار شد

ریال نیوز : قیمت نفت در معاملات امروز بازارهای جهانی نسبت به دیروز تغییر چندانی نکرد و هر بشکه ۱۱۹.۱۳ دلار فروخته شد اما پیش بینی از افزایش قیمت ها پس از پاپان قرنطینه در چین وجود دارد.

به گزارش ریال نیوز ، به دنبال متعادل شدن ریسک پذیری در بازار، قیمت نفت در معاملات امروز تغییرات چندانی نداشت.

هر بشکه نفت برنت با ۳۸ سنت کاهش ۱۱۹.۱۳ دلار فروخته شد.

نفت خام آمریکا نیز با ۲۵ سنت کاهش ۱۱۸.۲۵ دلار به ازای هر بشکه معامله شد. این نوع نفت در ساعات اولیه معاملات بیش از یک دلار در هر بشکه افزایش یافته بود.

جیوآوانی استانوو، تحلیلگر UBS گفت: «احساس حاکم بر بازار دلیل این کاهش قیمت است.»

وزارت خارجه آمریکا به شرکت های انی و رسپول اجازه داده تا نفت ونزوئلا را در ماه جولای به اروپا ارسال کنند تا نبود نفت روسیه را که بر قیمت ها تاثیر گذاشته جبران کند.

اما تحلیلگران انتظار دارند این افت قیمت کوتاه مدت باشد زیرا پکن و مرکز تجاری شانگهای در روزهای اخیر پس از دو ماه قرنطینه به حالت عادی بازگشته اند.

تحلیلگران تردید دارند که افزایش تولید اوپک پلاس، کمی عرضه در بازار را جبران کند، این امر باعث افزایش قیمت نفت شد اما امروز این احساس در بازار کمرنگ تر شد.

زمزمه هایی از ورود بیشتر نفت ایران به بازار و چشم پوشی آمریکا از تحریم ها وجود دارد، به طوری که گروه ویتول اعلام کرد: با توجه به نزدیک شدن انتخابات میان دوره ای آمریکا و نیاز برای کاهش قیمت نفت، واشنگتن احتمالا چشم خود را روی ورود بیشتر نفت ایران به بازار ببندد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − پنج =

دکمه بازگشت به بالا