هشدار تعزیرات قزوین به متخلفان

ریال نیوز : مدیرکل تعزیرات حکومتی استان قزوین گفت: حقوق مردم خط قرمز ماست و با متخلفان در این مورد بدون گذشت برخورد خواهیم کرد.

 

به گزارش ریال نیوز ، علیرضا حسن پور روز سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه افزود: رسیدگی به درخواست ها و گزارشات مردمی بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است و به همین دلیل علاوه بر نظارت بر توزیع کنندگان کلان و میان رده، نظارت بر خرده فروشی ها نیز افزایش یافته است.

وی با بیان این که برای حفظ حقوق مردم هیچ مساحمه ای نداریم،افزود: حقوق مردم خط قرمز ماست و در این خصوص از اختیارات جدید سران قوا استفاده می کنیم و در صورت مواجهه با گران فروشی، عرضه خارج از شبکه و احتکار کالاهای اساسی نسبت به ثبت پرونده و دستور تعطیلی و نصب پلاکارد تخلف اقدام می شود.

او ادامه داد: اینکه نظارت ها و بازریی ها از بازار محدود به بازارهای اصلی و عمده نیست، اظهار داشت: تعزیرات حکومتی از ارکان اصلی تنظیم بازار به شمار می رود و در شرایط فعلی که در مسیر آغاز اصلاحات اقتصادی دولت و اصلاح پرداخت یارانه ها قرار داریم رسالت ما حساس تر و سنگین تر شده است.

 این مسوول گفت: علاوه بر رسیدگی به پرونده های ارسالی به تعزیرات بنا بر وظیفه ذاتی، در حوزه نظارت و بازرسی ها نیز همراه دستگاه های نظارتی همچون جهاد کشاورزی و سازمان صنعت معدن و تجارت به شکل پررنگ حضور داریم.

وی یادآور شد: یک سوم پرونده های تعزیراتی تشکیل شده در استان قزوین مربوط به گشت های مشترک تعزیرات بوده است.

این مسوول افزود: از زمان اجرای اصلاح هدفمندی یارانه ها از ۲۰ اردیبهشت ماه تاکنون یکهزار و ۴۵۵ پرونده تخلف در حوزه کالا و خدمات در استان قزوین تشکیل شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۰ درصد رشد یافته و جمع محکومیت های مربوط به آنها ۱۱۲ میلیارد ریال بوده است.

وی اظهار داشت: در حوزه قاچاق کالا و ارز نیز طی این مدت ۱۲۵ فقره پرونده در تعزیرات حکومتی قزوین ثیت شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۲ درصد رشد یافته و در حوزه بهداشت و درمان هم در این مدت ۲۶ پرونده داشتیم.

مدیرکل تعزیرات حکومتی قزوین گفت: در مدت یاد شده هزار و پنج فقره گشت سیار مشترک در قالب ۲۰۸ تیم داشتیم که موجب شناسایی ۵۹۳ فقره تخلف صنفی شده است که بیشتر آنها شامل عدم درج قیمت، گران فروشی و عرضه خارج از شبکه و احتکار بوده است.

حسن پور افزود: در این مدت از ۳۴ فقره احتکار شناسایی شده، ۲۹ مورد مورد رسیدگی قرار گرفته و مختومه شده است که از جمله آنها باید به احتکار بیش از ۱۵۰۰ حلب روغن و ۳۸ هزار بسته ماکارونی اشاره کرد .همچنین در این مدت همچنین ۳۰۹ پرونده تخلف صنفی در حوزه ارد و نانوایی ها ثبت شده است.

وی با بیان این که در برخورد با دانه درشت ها بسیار جدی و مصمم هستیم،گفت: با اختیارات جدید سران قوا به تعزیرات و افزایش پنج برابری جریمه ها تلاش می کنیم تا در حوزه کنترل بازار و پیشگیزی از تخلفات صنفی شاهد وضعیت بهتری باشیم.

مدیرکل تعزیرات حکومتی قزوین با بیان اینکه این استان قطب تولید محصولات شوینده به شمار می رود،افزود: برخی واحدهای شوینده به شکل غیرقانونی و خودسرانه اقدام به افزایش قابل توجه محصولات خود کرده بودند که با آنها برخورد شد و با دستور تعزیرات دستور بازگشت محصولات عرضه شده به بازار به نرخ های جدید داده شد.

وی ادامه داذ: طی روزهای اخیر در جریان بازرسی از یکی از واحدهای شوینده استان قزوین ۴۰۰ تن شوینده که با افزایش قیمت غیرقانونی مواجه بود و قصد توزیع داشت توقیف شد و همچنین پنج هزار کارتن مواد شوینده نیز در یک واحد دیگر که برخی از آنها توزیع شده بود توقیف و دستور اصلاح قیمت آنها صادر و پرونده تخلف برای آنها ثبت شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =

دکمه بازگشت به بالا