هکرها تولید در تويوتا را تعطیل کردند

ریال نیوز : به دلیل حمله سایبری به یکی از تهیه کنندگان تجهیزات شرکت تویوتا، تولید خودرو در کارخانه های آن واقع در ژاپن به طور موقت متوقف شده است.

به گزارش انگجت، طبق گزارشی جدید تویوتا پس از حمله سایبری به یکی از پیمانکارانش، تولید خودرو در تمام کارخانه‌هایش در ژاپن را به طور موقت متوقف کرده است.

این شرکت در وب سایت جهانی خود نوشت: به دلیل اختلال در سیستم در یک تهیه کننده داخلی (شرکت کوجیما اینداستریز) تصمیم گرفتیم عملیات را در ۲۸ خط تولید در ۱۴ کارخانه در ژاپن متوقف کنیم.

شرکت کوجیما قطعاتی برای داخل و خارج خودرو از جمله تجهیزاتی را می‌سازد که در سیستم‌های تهویه هوا و فرمان استفاده می‌شوند.

تولید این قطعات تحت تأثیر قرار نگرفته اما شرکت مذکور قادر به برقراری ارتباط با تویوتا یا نظارت بر تولید نیست.

این مشکل سیستم تولید «در زمان مقرر» تویوتا را تحت تأثیر قرار داده است. در این سیستم قطعات دقیقاً قبل از نصب تحویل داده می‌شوند تا نیازی به انبار کردن آنها نباشد.

البته تویوتا اشاره‌ای به حمله سایبری به وب سایتش نکرده، اما کوجیما این امر را تأیید کرد.

این شرکت به خبرگزاری ژاپنی نیکی گفت: ما هدف نوعی حمله سایبری قرار گرفته‌ایم. هنوز مشغول تأیید خسارات هستیم و سعی داریم به سرعت واکنش نشان دهیم تا سیستم تولید تویوتا در سریع‌ترین زمان ممکن از سر گرفته شود.

طبق گزارش‌ها «هینو موتورز» و «دایهاتسو موتور»، دو شریک دیگر تویوتا نیز با حمله سایبری روبرو شده‌اند. ریشه این حمله سایبری، نوع بدافزار و جزئیات دیگر آن هنوز فاش نشده‌اند. از سوی دیگر تویوتا نیز هنوز مشخص نکرده فعالیت خط‌های تولیدی از چه زمان آغاز می‌شود، اما به نظر می‌رسد دولت ژاپن نیز در انجام این تحقیقات سهیم است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − هفت =

دکمه بازگشت به بالا