واردات لوازم خانگی به صفر رسیده است

به گزارش ریال نیوز، منصور عالی پور نایب رییس اتحادیه فروشگاه های زنجیره ای در خصوص وضعیت تامین کالای فروشگاه های زنجیره ای اظهار کرد: در حال حاضر شعب مختلف فروشگاه های زنجیره‌ ای با هیچ گونه کمبودی در راستای تامین مایحتاج مردم مواجه نیستند.

او افزود: تنها کمبودی که گاهی اوقات  برخی شعب فروشگاه های زنجیره ای با آن مواجه می شوند در امر لوازم خانگی و الکترونیکی است در غیر این صورت فروشگاه ها در تامین کالا با مشکل مواجه نیستند.

نایب رییس اتحادیه فروشگاه های زنجیره ای با اشاره به دلیل کمبود لوازم خانگی در فروشگاه ها بیان کرد: واردات لوازم خانگی به صفر رسیده و تولیدکننده های ایرانی تمام تلاش خود را برای تامین نیاز بازار می کنند اما متاسفانه نیاز بازار داخل بیشتر از تولیدات داخل است.

عالی پور ادامه داد: دولت باید در تلاش باشد تا با حمایت از تولیدکنندگان  در مرحله نخست  نیاز بازارهای داخل را رفع کند و در مراحل بعدی به فکر تقویت صادرات  محصولات باشیم.

او تصریح کرد: با محدود شدن واردات پوشاک در اوایل با کمبود این نوع محصولات در فروشگاه ها مواجه شدیم اما هم اکنون شاهد رفع نیاز داخل و همچنین صادرات پوشاک ایرانی هستیم.

نایب رییس اتحادیه فروشگاه های زنجیره ای در مورد تامین نیاز فروشگاه ها از مواد بهداشتی توضیح داد: انواع ماسک، دستکش و مایع زدعفونی کننده در فروشگاه های زنجیره ای به وفور وجود دارد و بدون هیچ محدودیتی به مردم عرضه می شود که در این خصوص فقط در تامین الکل با مشکل مواجه هستیم که با وجود مایع زدعفونی کننده این کمبود احساس نمی شود.

عالی پور مطرح کرد: با شیوع ویروس کرونا و محدودیت در رفت آمد های مردمی، بسیاری از فروشگاه های زنجیره ای اقدام به راه اندازی سامانه های سفارش آنلاین یا تلفنی کردند تا نیاز روزمره مردم بدون حضور فیزیکی در فروشگاه ها بر طرف شود.

وی اظهار کرد: در برخی از موارد مشاهده شده که بعضی از فروشگاه ها اجناس خود را با قیمت های بالاتر از قیمت  تنظیم بازار و درج شده در سامانه ۱۲۴ به فروش می رسانند.همچنین  مردم در صورت مشاهده این موارد می توانند از طریق سامانه ۱۲۴ و هر از طریق ثبت شکایت فروشگاه ها اقدام به اطلاع رسانی و شکایت از شعبه مربوطه کنند.

نایب رییس اتحادیه فروشگاه های زنجیره ای تصریح کرد: در هفته های گذشته برخی از اقلام دچار نوسان قیمت شده اند که ممکن است سامانه های دولتی با اختلاف زمان قیمت های جدید را ثبت کنند که مردم نیز باید این مورد را در نظر داشته باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − دو =

دکمه بازگشت به بالا