وام تعمیر اتوبوس ها ۴۰۰ میلیون تومان شد

ریال نیوز : رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: صحبت هایی شده تا وام تعمیر اتوبوس‌های بخش خصوصی افزایش یابد، در همین راستا قرار است رقم این وام به ۴۰۰ میلیون تومان برسد.

مهدی چمران در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره پرداخت بدهی‌های دولت به شهرداری گفت: موضوع بدهی‌های شهرداری از دولت همواره در جلسات هیات دولت مطرح می‌شود و امیدواریم که به نتیجه برسد.

وی با بیان این که مشکل افزایش واگن‌های مترو و توسعه آن به سرعت حل نمی‌شود، اظهار داشت: اما موضوع توسعه اتوبوس رانی قابلیت حل شدن ظرف چند ماه را دارد. در همین راستا نیز حدود ۲ هزار دستگاه نیاز به تعمیر دارد اما این اتوبوس‌ها برای بخش خصوصی است و این بخش نیز اعلام کرده که وام‌های تعلق گرفته به آنها برای تعمیرات، کم است و توانایی تعمیر این ناوگان را ندارد.

رئیس شورای شهر از افزایش وام تعمیر اتوبوس‌های این بخش خبر داد و گفت: صحبت‌هایی شده تا وام این بخش افزایش یابد در همین راستا نیز قرار است رقم این وام‌ها به ۴۰۰ میلیون تومان برسد.

چمران بر اضافه شدن ۱۶۵ اتوبوس دیگر به ناوگان حمل و نقل تهران تا پایان سال اشاره و عنوان کرد: به علاوه حدود ۵۰۰ الی ۶۰۰ اتوبوس نیز در دست خرید و ساخت است. متأسفانه در سال‌های گذشته به جای افزایش اتوبوس‌ها شاهد کاهش آنها بودیم و در حال حاضر تنها ۲۲۰۰ دستگاه اتوبوس داریم.

وی با اشاره بر تبعات کاهش اتوبوس‌ها در سال‌های اخیر تصریح کرد: نتیجه کاهش تعداد اتوبوس‌ها و تقلیل ظرفیت ناوگان حمل و نقل عمومی، امروز در حال نشان دادن خود در معضل ترافیک نا به سامان پایتخت است.

رئیس شورای شهر خاطرنشان کرد: تحرکات برای توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی در حال انجام است اما اجرایی و عملیاتی شدن آنها در سطح شهر زمان بر است.

وی با تاکید بر این که نتیجه مذاکره با دولت برای تسویه مطالبات شهرداری باید در قالب پرداخت یک مبلغ پیش پرداخت نقد برای خرید تجهیزات توسعه مترو باشد، بیان کرد: در حال حاضر علاوه بر چین، روسیه نیز برای مشارکت در این زمینه اعلام آمادگی کرده است. ما در این زمینه در حال تلاش هستیم اما حتی در صورت انعقاد قرارداد با هر کشوری، دو سال بعد واگن‌ها به دست ما خواهد رسید.

چمران افزود: چراکه ساخت واگن‌ها زمان بر است و پس از آمدن واگن، باید در شرکت‌های واگن سازی داخلی تکمیل و وارد چرخه شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + شانزده =

دکمه بازگشت به بالا