واکنش سرلشکر مینو اصلانی به تهمت تاریخی لیبرال ها درباره زنان

ریال نیوز : مسئول امور زنان و خانواده مرکز مطالعات راهبردی دانشگاه عالی دفاع ملی و رئیس سابق بسیج جامعه زنان کشور در نشست چالش مشارکت در انتخابات ۱۴۰۰ گفت: از گذشته تا به امروز یک تهمت تاریخی نسبت به جبهه انقلاب وجود دارد که دائم این جبهه را نسبت به ضدیت با حضور و مشارکت فعال زنان در جامعه متهم می کنند.

به گزارش ریال نیوز، سرلشگر مینو اصلانی، مسئول امور زنان و خانواده مرکز مطالعات راهبردی دانشگاه عالی دفاع ملی و رئیس سابق بسیج جامعه زنان کشور در نشست چالش مشارکت در انتخابات ۱۴۰۰ گفت: از گذشته تا به امروز یک تهمت تاریخی نسبت به جبهه انقلاب وجود دارد که دائم این جبهه را نسبت به ضدیت با حضور و مشارکت فعال زنان در جامعه متهم می کنند در حالیکه از ابتدای انقلاب اسلامی تا کنون 200 قانون در حمایت از زنان به تصویب رسیده است و اخیرا هم کتابی 700 صفحه ای در خصوص حمایت های جمهوری اسلامی ایران از زنان تدوین شده است.

مینو اصلانی در نشست مشترک ائتلاف مدیران نواندیش با برخی کاندیداهای شورای شهر تهران با موضوع بررسی چالش مشارکت در انتخابات 1400 گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها بر ضرورت حمایت از حقوق زنان و خانواده تاکید کرده اند که در این زمینه می توان به پیام رهبر انقلاب به کنگره 7 هزار زن شهید کشوری اشاره کرد که نقش زن مسلمان ایرانی در معرفی الگویی جدید از «زن» را تاریخ‌ساز خواندند و با اشاره به ظهور هزاران زن با روحیه‌ی کربلایی در صحنه‌ی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تاکید کردند دیر یا زود زنان ایرانی در سرنوشت و جایگاه زنان جهان، اثرگذار خواهند شد.

وی افزود: فرصت انتخابات یک فرصت طلایی است تا دولتی سرکار بیاید که الگویی برای ایجاد هویت در بحث زن و خانواده باشد و بتواند زمینه ساز ایفای نقش زنان ایرانی در سرنوشت و جایگاه زنان جهان باشد.

اصلانی بهترین راه تشخیص نحوه ی مواجهه ی فکری کاندیداهای ریاست جمهوری با موضوع زنان را بررسی مدل رفتاری ایشان در ارتباط با بحث زن و خانواده دانست و تاکید کرد: رئیس قوه قضائیه فردی است که زمینه رشد و تعالی خانواده خود را به بهترین نحو فراهم کرده است و وقتی به خانواده ایشان نگاه میکنیم می بینیم که هر یک از اعضای خانواده ایشان در مجامع علمی و دانشگاهی حرف های زیادی برای گفتن دارند.

در ادامه ی این نشست دکتر محمد ابویی مهریزی؛ دبیر کل مجمع مدیران نواندیش گفت: در کارزار انتخابات ریاست جمهوری نباید از اهمیت شورای شهر آینده تهران غافل شد و باید یادمان باشد که امروز شرایط شهر تهران شرایط خوبی نیست و ناامیدی تهرانی ها از بهبود شرایط، سخت ترین چالشی است که در حال حاضر با آن مواجه هستیم.

وی افزود: قطعا اگر شهردار آینده از نظرات جامعه شناسان و مدیران سابق و اسبق شهرداری تهران و صاحب نظران حوزه مدیریت شهری استفاده کند میتواند بر این چالش سخت پیروز شود.

دکتر محمد صادق افراسیابی؛ دبیر شورای سیاستگذاری انجمن سواد رسانه ای ایران دیگر سخنران این نشست گفت: همان طور که از موضوع نشست پیدا است چالش اصلی انتخابات ۱۴۰۰، چالش مشارکت حداکثری مردم در پای صندوق های رای است. در این خصوص معتقدم لازم است عملکرد امروز کاندیداهای تایید صلاحیت شده و حتی کسانی که صلاحیت ایشان احراز نشده است یا رد شده است، ثبت و ضبط شود تا نسل های آینده بدانند چه کسانی به خاطر منافع شخصی خود به منافع ملی پشت کردند و چه کسانی علیرغم تمام دلخوری ها باز هم از آینده ی کشور و حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای حمایت کردند.

وی افزود: اخباری در برخی رسانه ها منتشر شده است که برخی احزاب، مردم را به حضور حداکثری در انتخابات پیش رو تشویق نکرده اند و جالب اینجا است که برخی از این احزاب، مدعی هستند که از اهمیت موضوع سرمایه های اجتماعی برای رقم زدن آینده ای درخشان برای کشور اطلاع دارند.

افراسیابی تاکید کرد: امروز قدرت کشور در حوزه های نظامی و امنیتی به صورتی است که همه میدانند جمهوری اسلامی ایران محور مقاومت در سطح منطقه و جهان اسلام است و اروپا و آمریکا هم سال ها است خودشان به این نتیجه رسیدند که نمیشود راجع به براندازی نظام فکر کرد و الان دارند برنامه های دیگری را دنبال می‌کنند. پس کسانی که مشارکت در انتخابات ۱۴۰۰ را تضعیف میکنند دارند به مردم خیانت میکنند چون کاهش سرمایه های اجتماعی باعث افزایش فشارهای خارجی بر روی ملت ایران و همین طور بروز چالش های داخلی خواهد شد.

وی گفت: معمولا در چالش های داخلی و فشارهای خارجی این طبقه متوسط و ضعیف جامعه است که لطمه میخورد و طبقات مرفه و ثروتمند جامعه گاهی درکی از مسائل طبقات متوسط و ضعیف جامعه ندارند.

این مدرس دانشگاه خاطر نشان ساخت: نخبگانی که مردم را به مشارکت حداکثری در انتخابات ۱۴۰۰ تشویق نمیکنند قطعا به آینده ی کشور و به طبقات متوسط و ضعیف ظلم میکنند و خودشان دقیقا میدانند که چگونه قصد دارند ملت را فدای امیال شخصی و سیاسی و جناحی خود کنند.

افراسیابی افزود: البته اساتید حوزه های ارتباطات و جامعه شناسی برخی گلایه هایی که نسبت به عملکرد دولت های گذشته و برخی از بخشهای حاکمیت وجود دارد را درک میکنند اما بالاخره آینده ی کشور و ملت ایران مهمتر از این است که به خاطر این مسائل، آینده را قربانی لجبازی های سیاسی کنیم و در این بین نخبگان سیاسی و رسانه ای وظیفه بیشتری برای تشویق مردم به شرکت در انتخابات دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − دو =

دکمه بازگشت به بالا