واکنش وزیر بهداشت به افزایش قیمت دارو

ریال نیوز : وزیر بهداشت، زمزمه افزایش قیمت دارو را کاذب دانست و گفت: قیمت دارو در ایران از بسیاری از کشورهای جهان کمتر است.

به گزارش ریال نیوز، بهرام عین اللهی، روز سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ در بازدید از پژوهشگاه مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، اظهارداشت: تحریم‌ها پای ما را سفت‌تر کرد و بسیاری از تولیدات داخلی ما در تحریم‌ها وسعت یافت به نحوی که در آینده شاید دیگر از تحریم‌ها نترسیم.

وزیر بهداشت با تاکید بر این که برای اصلاح نظام دارویی کشور نیازمند یک حرکت جدی هستیم، افزود: با وجود این همه دانشجو، دانشمند و دانشکده‌های داروسازی چرا باید به دلال‌ها میدان بدهیم، باید به هر شکل ممکن صنایع دارویی را حمایت و تقویت کنیم.

وی ادامه داد: من به رئیس جمهور و معاون اول رئیس جمهور نیز گفته ام که نه تنها توان تأمین داروهای داخل را داریم بلکه توان تولید صادراتی دارو هم داریم. بسیاری از داروهای نوترکیب در داخل ساخته می‌شوند. باید با تقویت پوشش بیمه‌ای داروها از این صنعت و تولید داخلی به طور جدی حمایت کنیم.

عین اللهی، زمزمه افزایش قیمت دارو را کاذب دانست و گفت: قیمت دارو در ایران از بسیاری از کشورهای جهان کمتر است. اگر طرح ژنریک که از ابتدای انقلاب در کشور آغاز شد، دنبال شده بود بسیاری از مشکلات فعلی به وجود نمی‌آمد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − سیزده =

دکمه بازگشت به بالا