وزارت ارشاد آثار هنرمندان معلول را می خرد

ریال نیوز : مدیر صندوق اعتباری هنری در بازدید از دومین جشنواره توان‌یابان هنرمند از خرید آثار این رویداد هنری توسط وزارت ارشاد و عضویت ۲۱۰ هنرمند این عرصه در صندوق اعتباری هنر خبر داد.

به گزارش ریال نیوز به نقل از روابط عمومی صندوق اعتباری هنر، سید مجید پوراحمدی، مدیرعامل صندوق اعتباری هنر و نماینده ویژه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در دومین جشنواره و نمایشگاه توان‌یابان هنرمند (همام) ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این نمایشگاه از نزدیک با آثار هنرمندان حاضر در این رویداد هنری آشنا شد و در جریان روند برگزاری آن قرار گرفت.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بازدید دو ساعته خود در فضایی صمیمی با هنرمندان توان‌یاب به گفت و گوی با آنها پرداخت و از نزدیک در جریان آثار ارائه شده قرار گرفت.

وی در حاشیه این بازدید ضمن شنیدن مسایل و مشکلات هنرمندان توان‌یاب، قول مساعد داد تا تمامی موارد مطرح شده را تک تک توسط همکاران صندوق اعتباری هنر پیگیری و به سرانجام نتیجه برساند.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر همچنین ضمن ستودن آثار ارائه شده در این نمایشگاه، از تحت پوشش قرار دادن تمامی ۲۱۰ هنرمند شرکت کننده توان‌یاب در این نمایشگاه در صندوق اعتباری هنر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد و گفت: در اولین فرصت ممکن با هماهنگی مسئولان و دست‌اندرکاران این نمایشگاه در خصوص هماهنگی برای عضویت این افراد اقدامات لازم به عمل خواهد آمد.

پوراحمدی همچنین حمایت و کمک به هنرمندان به ویژه هنرمندان توان‌یاب را وظیفه صندوق اعتباری هنر برشمرد و گفت: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این دوره وزارتخانه در دولت مردمی همواره بر حمایت همه جانبه از اصحاب فرهنگ و هنر تاکید داشته و دارد. از این رو حضور بنده نیز در راستای همین سیاستگذاری و اولویت دولت مبنی بر کمک و حمایت از هنرمندان صورت گرفت.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از همگان به ویژه مسئولان دعوت کرد تا با حضور خود در چنین نمایشگاه‌ها و جشنواره‌ها ضمن دلگرمی هنرمندان توان‌یاب برای ادامه راه و تلاش آنها، با خرید آثار، انگیزه‌ای برای ادامه مسیر این قشر فرهیخته فراهم کنند.

دومین جشنواره همام (جشنواره تخصصی ویژه توان‌یابان کشور) با نمایش ۲۴۰ اثر خوشنویسی، نقاشی و صنایع دستی از هنرمندان توان‌یاب از روز جمعه ششم اسفند ماه آغاز به کار و تا ۱۰ اسفند در مجتمع فرهنگی هنری صبا دایر است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − دوازده =

دکمه بازگشت به بالا