پیام نوروزی مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو

به گزارش ریال نیوز؛ متن پیام فرشاد مقیمی به این شرح است:
«هر چند گردش هر ساله تقویم و نو شدن طبیعت ما را به فرا رسیدن طراوت بهار پس از سرمای زمستان نوید داده است، اما بهاری که پس از سخت‌ترین و استخوان‌سوزترین زمستان از راه می‌رسد، بی‌شک بارها دلنشین‌تر، فرخنده‌تر و مبارک‌تر است. در سالی که گذشت، دشمنان دیرینه این آب و خاک زهرآلودترین تیرهای خود را با تحریم‌های بی‌سابقه برمردم سرزمین‌مان نشانه رفته‌اند، آن هم در شرایطی که مهلک‌ترین بیماری قرون گذشته، جهان را درنوردیده و مشکلات فراوان اجتماعی و اقتصادی را در جای‌جای جهان پدید آورده بود. در چنین زمستان سختی بود که ما به فرمان رهبر عزیز و فرزانه خویش، کفش‌های فولادین به پا کردیم، تا در کولاک این دشواری‌ها، گام‌های مستحکم خود را در مسیر خودکفایی و استقلال برداریم.
چنین بود که کوشیدیم بر مضیقه‌های تحریم‌های ظالمانه و نیز شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا فائق آییم و در سال جهش تولید، با ایجاد محیط کار امن، رونق را در خطوط تولید خود همچنان پایدارکنیم. چنان مصمم و امیدوار آستین همت را بالا زدیم و مشت‌هایمان ر ا گره کردیم تا به تماشای جوانه زدن شکوفه‌های بهاری بنشینیم.
در سالی که گذشت، گروه صنعتی ایران‌خودرو که به پشتوانه کوشش بی‌دریغ جهادگران عرصه تولید بیش از نیمی از سهم بازار محصولات سواری کشور را در اختیار دارد، توانست با رکوردشکنی های پی در پی و افزایش تیراژ و عرضه خودرو به بازار، بر کوران مشکلات فائق آید. ماحصل افزایش تولید و عرضه محصولات به بازار کاهش ۸۵ درصدی تعهدات معوق به مشتریان بود. در کنار یکدیگر توانستیم در روزهای پایانی سال، به جز دو محصول، تعهدات معوق خود را به تعداد ناچیزی برسانیم. این تعهدات معوق که خود ناشی از فشار بی‌سابقه تحریم‌های اقتصادی بر بخش‌های مختلف زنجیره تامین و تولید بود، به ۲۰۰ هزار دستگاه رسیده بود که با تلاش شبانه‌روزی و همت جهادگران خط مقدم تولید، امروز این بار بزرگ را بر زمین می‌گذاریم.
در این سال، در کنار ارتقا و توسعه پنج محصول موجود خود، توانستیم با تکیه بر توان مهندسان داخلی و به همت مجموعه سازندگان زنجیره تامین، تولید انبوه «تارا» را نیز آغاز کنیم. تولید این محصول، از طراحی تا تولید، بدون مشارکت خارجی‌ها و تنها با اعتماد به دانش و تخصص داخلی تحقق یافته است. همچنین ارتقای قوای محرکه، رونمایی موتور سه‌استوانه کم‌مصرف و تولید انبوه گیربکس شش‌سرعته از دیگر اقدامات برجسته این گروه صنعتی در مسیر کاهش مصرف سوخت و تحقق بخشی از منویات مقام معظم رهبری در سال جهش تولید بود. در همین مسیر، ارتقای کیفیت محصولات، دیگر دستاورد گروه صنعتی ایران خودرو در این روزگار دشوار به شمارمی رود. با مساعی آبی‌پوشان ایران خودرو، نخستین محصول پنج ستاره ایرانی در سبد تولیدات این مجموعه صنعتی جای گرفت.
در عین حال، شیوع بیماری کرونا بر همه واحدها و شریان‌های حیات اجتماعی در سرتاسر جهان دشواری‌هایی را وارد آورد. گروه صنعتی ایران خودرو در این عرصه نیز همچون عرصه‌های دیگر خوش درخشید، چنان که با استناد به گفته عالی‌ترین مقامات وزارت بهداشت و ستاد کرونای کشور، ایران خودرو الگویی برای فعالیت تمام واحدهای صنعتی کشور در روزگار کرونا محسوب می‌شود.
هدف‌گذاری صورت‌گرفته برای سال آینده، تولید دست کم ۶۰۰ هزار دستگاه خودروی سواری و وانت در کنار تولید بیش از هشت هزار خودروی تجاری و سنگین است. همچنین راهبرد توسعه محصولات با قوت بیش‌تر در دستور کار فعالیت‌های گروه صنعتی ایران خودرو در سال آینده قرار دارد. از زمره برنامه‌های این مجموعه صنعتی برای سال آینده، می‌توان به ارتقای قوای محرکه محصولات، طراحی و توسعه گیربکس اتوماتیک و همکاری با شرکت‌ها و نهادهای دارای پتانسیل بالا جهت توسعه زیرساخت‌ها و توانمندی‌های موجود اشاره کرد. به‌علاوه توسعه پلتفرم جدید ایران‌خودرو را دنبال خواهیم کرد. در صدد آن هستیم تا با بهره‌مندی از مزیت حداکثر اشتراک بین قطعات و مجموعه‌ها، افزایش مقیاس تولید بر مبنای پلتفرم مشترک و صرفه‌جویی در زمان و هزینه سرمایه‌گذاری توسعه محصول، بخشی از اهداف کاهش قیمت تمام‌شده را محقق کنیم. قصد داریم تا ضمن ایفای تعهدات معوق، گام‌های بلندی در جهت گسترش کمی و کیفی محصولات برداریم تا ایران‌خودرو همچون همیشه بر قله‌های صنعت خودروسازی کشور و منطقه، استوار بماند.
آن‌چه نوروز امسال را شیرین‌تر و متبرک‌تر از سال‌های گذشته کرده‌ است، تقارن آن با اعیاد مبارک شعبانیه است. اگر هر سال فرا رسیدن نوروز را در موعد سال نو به‌یکدیگر تبریک می‌گفتیم، جای آن است که امسال بگوییم: عیدتان مبارک‌تر، بهارتان نیکوتر و نوروزتان پیروزتر باد.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا