کاهش 3 درصدی قیمت جهانی نفت

رویترز گزارش داد، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 98 سنت معادل 2.53 درصد افت به 37 دلار و 75 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با یک دلار و 22 سنت معادل 3.36 درصد افت به 35 دلار و 4 سنت رسید.

به دنبال نگرانی ها از افزایش مجدد شیوع کرونا در آمریکا، قیمت هر دو شاخص نفتی طی هفته گذشته حدود 8 درصد کاهش داشت و اولین افت هفتگی از ماه آوریل را پشت سر گذاشت. روز شنبه بیش از 25 هزار مورد ابتلای جدید در این کشور گزارش شد و ایالت های بیشتری از جمله فلوریدا و تگزاس شاهد رکورد شکنی تعداد موارد ابتلا بودند.

استفن اینز تحلیلگر بازار نفت در شرکت آکسی کورپ گفت: «نگرانی ها در مورد افزایش اخیر موارد ابتلا به کرونا در آمریکا و احتمال موجب دوم شیوع در حال حاضر بر بازار نفت سایه افکنده است.»

در همین حال، یک هیئت نظارتی اوپک روز پنجشنبه قرار است برای بحث در خصوص کاهش تولیدهای فعلی نفت تشکیل جلسه دهد و به بررسی میزان پایبندی تولیدکنندگان به توافق اوپک پلاس بپردازد، اما این هیئت قرار نیست تصمیمی در این باره اتخاذ کند.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و محتدانش موسوم به اوپک پلاس تولید نفت خود را 9.7 میلیون بشکه در روز کاهش داده اند و قرار است این کاهش تا پایان ماه جولای ادامه یابد. عراق یکی از کشورهایی که تبعیت بالایی از این توافق نداشته، پذیرفته است که شرکت های نفتی اش در ماه ژوئن تولید نفت خود را بیش از پیش کاهش دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا