کشف دهها تخته فرش دست بافت قاچاق

به گزارش ریال نیوز در روزهای اخیر موضوع کشف دهها تخته فرش دست بافت اظهار شده در یکی از گمرکات تهران، توسط نیروی انتظامی و گمرک  شهید رجایی بندر عباس خبر ساز شده است.

چندی قبل یک شرکت تولید کننده اقدام به اظهار تعدادی فرش ماشینی در یکی از گمرکات تهران کرده بود. در زمانِ خروج 546 تخته فرش ماشینی از طریق گمرک شهید رجایی هرمزگان، پس از بررسیهای به عمل آمده توسط گمرک مذکور و پلیس امنیت اقتصادی  مشخص گردید در میان این محموله، 70 تخته انواع فرش دستباف وجود داشته که در اظهارنامه و اسناد مربوطه ردی از آنها دیده نشد.

بر این اساس و مطابق مکاتبه زیر با توجه به عدم اظهار فرش دستباف و عدم لحاظ ارزش  آن به نظر موضوع مشمول بند ر ماده 2 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز می‌باشد.

پیگیری خبرنگار تسنیم نشان می‌دهد، اعلام جرم قاچاق در این پرونده نیز از سوی مدیر کل گمرک شهید رجایی صورت گرفته است.

با توجه به پرونده‌های اخیر به نظر می‌رسد سهم قاچاق خروجی و صادراتی نسبت به قاچاق ورودی شدت زیادی گرفته است. هرچند پیش از این هشدارهای جدی برای نظارت دقیق تر بر محموله‌‌های صادراتی اقلام تولید داخل و یارانه‌ای داده شده اما بازهم شاهد کشف محموله‌های قاچاق صادراتی هستیم. در این بین نبود سیستمهای نظارتی هوشمند و تقاطع گیریهای سیستمی صادرات را به گلوگاه جدید قاچاق کالا تبدیل کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − سه =

دکمه بازگشت به بالا