یعقوب سلیمانی دبیرکل هلال احمر شد

ریال نیوز : رئیس جمعیت هلال‌ احمر در حکمی یعقوب سلیمانی را به عنوان دبیرکل این جمعیت منصوب کرد.

به گزارش ریال نیوز، در متن حکم پیرحسین کولیوند خطاب به یعقوب سلیمانی آمده است:

«با عنایت به مراتب تعهد، توانمندی، شایستگی و تجربیات ارزنده جنابعالی و در اجرای بند یک از ماده ۹ قانون اساسنامه جمعیت، به موجب این ابلاغ به عنوان «دبیرکل جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران» منصوب می‌شوید.

جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران در راستای اهداف عالیه بشردوستانه و طبق اساسنامه، برنامه‌ها و فعالیت‌های خود را مطابق با ارزش‌های سازمانی، مسئولیت‌های قانونی، نیازها و اولویت‌های جامعه به ویژه گروه‌های آسیب‌پذیر و آسیب‌دیده و ظرفیت‌های خود تعریف و اجرا می‌نماید و مسئولیت خطیری را در ارائه خدمات بشردوستانه و داوطلبانه برعهده دارد.

بر این اساس انتظار دارم به عنوان دبیرکل جمعیت همه توان خود را در چارچوب موازین قانونی، شرعی و سیاست‌ها و اسناد بالادستی به ویژه برنامه پنج‌ساله جمعیت هلال‌احمر به‌کار گرفته و ضمن توجه به مأموریت‌های ملی و فراملی جمعیت و نگاهی نوآورانه همراه با روحیه انقلابی و جهادی و با بهره‌گیری از ظرفیت‌های درون‌سازمانی و تعاملات برون‌سازمانی برای تحقق اهداف متعالی و انسان‌دوستانه این جمعیت گام برداشته و با حرکت پرشتاب در مسیر کمک به محرومان و رسیدن به جایگاه مطلوب در زمینه کرامت انسانی در سطح ملی و بین‌المللی کوشا باشید و گزارش اقدامات را به طور مستمر ارائه نمائید.

در این مسیر بر تقویت اعتماد عمومی به عنوان سرمایه اجتماعی و بسترسازی برای جلب مشارکت بیش از پیش جوانان و داوطلبان در داخل و خارج از کشور و پیگیری نظام‌مند و اصولی امور و وظایف اجرایی و توسعه فعالیت‌های جمعیت را جز دغدغه‌های اصلی خویش قرار داده و برای شناسایی و رفع کاستی‌ها و پیش‌بینی خدمات مطلوب برای آینده تأکید نمائید.

امید است با استعانت از خداوند متعال در جهت رسیدن به اهداف ماندگار جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران گام‌های اساسی برداشته و با فصل‌الخطاب قرار دادن منویات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) به ویژه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در سایه همدلی، هم‌افزایی و همراهی مدیران و همچنین استفاده حداکثری ظرفیت‌های موجود در انجام وظایف پیروز و سربلند باشید.»

همچنین یعقوب سلیمانی مسئول سازمان اردویی راهیان نور و گردشگری بسیج مستضعفین و دبیر قرارگاه مرکزی راهیان نور است. وی پیش از این وظایف، مسئولیت خدمات کارکنان سازمان بسیج مستضعفین را بر عهده داشته است.

سلیمانی یکی از فرماندهان هشت سال دوران دفاع مقدس بوده که تجارب فراوانی در حوزه‌های محتوایی و اجرایی و عملیاتی دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 9 =

دکمه بازگشت به بالا