۱۰ شرکت برتر بورس کالا معرفی شد

ریال نیوز : شرکت برتر بورس کالای ایران بر اساس فروش محصولات در بازار فیزیکی این بورس معرفی شدند.

به گزارش ریال نیوز، براساس ارزش فروش محصولات شرکت ها در بازار فیزیکی بورس کالای ایران طی هفته گذشته به ترتیب فولاد مبارکه اصفهان، فولاد خوزستان، شرکت ملی صنایع مس ایران، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، فولاد هرمزگان جنوب، پتروشیمی تندگویان، ذوب آهن اصفهان، پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت تهران (تندگویان) و پتروشیمی اروند در جمع 10 شرکت برتر بورس کالا قرار گرفتند.

بر پایه این گزارش، شرکت فولاد مبارکه اصفهان با ثبت معامله 286 هزار و 930 تن محصول شامل تختال و انواع ورق فولادی ارزشی معادل 60 هزار و 284 میلیارد ریال را به ثبت رساند و در صدر ایستاد و برترین شرکت به لحاظ ارزش معاملات بازار فیزیکی بورس کالا در هفته ای که گذشت شد.

پس از فولاد مبارکه، شرکت فولاد خوزستان با فروش 71 هزار و 500 تن شمش بلوم و تختال به ارزش 10 هزار و 388 میلیارد ریال در جایگاه دوم ایستاد.

شرکت ملی صنایع مس ایران با ثبت معامله 2630 تن مس کاتد، سولفور مولیبدن، کنسانتره فلزات گران بها و مس کم عیار ارزش 6802 میلیارد ریالی را رقم زد و جایکاه سوم را از آن خود کرد. پس از آن سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران نیز با ثبت معامله 240 هزار تن آهن اسفنجی و سنگ اهن کلوخه به ارزش بیش از 5083 میلیارد ریال چهارم شد.

شرکت فولاد هرمزگان جنوب با فروش 30 هزار تن تختال ارزشی بیش از 4607 میلیارد ریال را رقم زد و در جایگاه پنجم قرار گرفت. پس از فولاد هرمزگان جنوب نیز شرکت پتروشیمی تندگویان با ثبت معامله 13 هزار و 396 تن انواع پلی اتیلن و نخ پلی استر موفق به ثبت ارزش 4348 میلیارد ریالی شد و جایگاه ششم را به خود اختصاص داد.

ذوب آهن اصفهان با دادوستد 27 هزار و 103 تن سبد میلگرد و تیرآهن و ریل آهن به ارزش 4004 میلیارد ریال رتبه هفتم را کسب کرد و بعد از آن شرکت پالایش نفت اصفهان با ثبت معامله 30 هزار تن محصول شامل لوب کات سبک و وکیوم باتوم به ارزش 3458 میلیارد ریال در جایگاه هشتم جای گرفت. شرکت پالایش نفت تهران (تندگویان) با فروش 28 هزار و 360 تن گوگرد گرانوله، لوب کات سبک و سنگین و وکیوم باتوم ارزشی بیش از 3298 میلیارد ریالی را به ثبت رساند.

در نهایت نیز شرکت پتروشیمی اروند با ثبت معامله 16 هزار و 151 تن پلی وینیل کلراید و سود کاستیک به ارزش 2934 میلیارد ریال دهمین شرکت برتر به لحاظ ارزش معاملات شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 8 =

دکمه بازگشت به بالا