۲ هزار تخت بیمارستان‌های برکت در خدمت بیماران کرونایی

به گزارش ریال نیوز، امیرحسین مدنی در جریان سفر به استان لرستان و در مراسم افتتاح پایگاه اورژانس ۱۱۵‌‌ شهرک صنعتی خرم آباد با اعلام این خبر افزود: تا به امروز ۸ بیمارستان برکت تحویل وزارت بهداشت شده است و ۲ بیمارستان دیگر نیز تا پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، ۲ هزار عدد از تخت‌های بیمارستانی کشور که اکنون برای بستری بیماران مبتلا به کرونا استفاده می‌شود با اقدام این بنیاد در ساخت ۸ بیمارستان ایجاد شده است.

وی با اعلام افتتاح ۱۵ طرح بهداشتی و درمانی بنیاد برکت در استان لرستان اظهار داشت: این ۱۵ طرح شامل پایگاه اورژانس ۱۱۵، مراکز و خانه‌های بهداشت شهری و روستایی و مرکز ۳۲ تخت‌خوابه شهرستان رومشکان می‌شود.

مدیرعامل بنیاد برکت ادامه داد: ساخت ۲۳۰ مرکز جامع سلامت، خانه و مرکز بهداشت را در‌مناطق محروم کشور با اعتبار ۷۵۰ میلیارد ریال در دستور کار داریم که از این تعداد، ۱۵۰ مرکز به بهره‌برداری رسیده و مشغول خدمات‌دهی بهداشتی و درمانی در ۶۵۰ نقطه روستایی است.

مدنی با اشاره به فعالیت‌های ستاد اجرایی فرمان امام در استان لرستان گفت: ستاد اجرایی علاوه بر کمک به ساخت ۲۸۰۰ واحد مسکن برای سیل‌زدگان لرستان، در حوزه اشتغال پایدار در مناطق محروم این استان نیز ورود جدی کرده است.

به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، تا پایان سال جاری ۳۵۰۰ طرح جدید اجتماع‌محور در مناطق محروم لرستان به بهره‌برداری می‌رسد که زمینه ایجاد اشتغال برای بیش از ۱۰ هزار نفر را فراهم خواهد آورد.

وی با تاکید بر مشارکت در بخش‌های کشاورزی و صنعتی لرستان تصریح کرد: با مشارکت بنیاد برکت ۵۰ واحد صنعتی نیمه‌فعال در استان لرستان احیا شده و به چرخه تولید باز می‌گردد.

مدنی خاطرنشان کرد:‌ تولید ماسک، لوازم بهداشتی، کمک‌های مومنانه و حمایت از طرح‌های نوآورانه در  پارک علم و فناوری لرستان از دیگر خدمات ستاد اجرایی فرمان امام در استان است.

مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به ایجاد ۶۰ هزار طرح اشتغال‌زایی در حوزه مشاغل خرد توسط این بنیاد تا پایان سال ۹۹ یادآور شد: این تعداد طرح اشتغال‌زایی، راه‌اندازی نزدیک به ۱۹۰ هزار شغل در حوزه‌های مختلف از جمله امنیت مواد غذایی و دارویی، تولید پوشاک، پرورش آبزیان و تامین پروتئین را در برمی‌گیرد.

 وی تصریح کرد: تا به امروز نیمی از این ۶۰ هزار طرح اشتغال‌زایی تامین مالی شده و متقاضیان مشغول به فعالیت شده‌اند.

بازدید از طرح پارک علم و فناوری خرم آباد، کارخانه یخچال‌سازی بوژان و کارگاه تولید پوشاک از دیگر برنامه‌های سفر مدیرعامل بنیاد برکت به استان لرستان بود.

مدنی همچنین با حجت‌الاسلام احمدرضا شاهرخی امام جمعه خرم آباد و نماینده ولی فقیه در لرستان و موسی خادمی استاندار لرستان دیدار و به ارائه گزارشی از فعالیت‌های ستاد اجرای فرمان امام در مناطق محروم کشور پرداخت.

حجت‌الاسلام شاهرخی در این دیدار با اشاره به فعالیت‌های ستاد اجرایی فرمان امام در استان لرستان تاکید کرد: در بحث اشتغال‌زایی، خدمات ارزشمندی توسط ستاد اجرایی فرمان امام صورت گرفته، مثل احیای کارخانه یخچال‌سازی، که چنین مواردی باعث می‌شود موتور کار و تحرک در بین مردم بیشتر و بهتر به حرکت دربیاید، که این در نوع خود باعث امید در جامعه است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 10 =

دکمه بازگشت به بالا