20 درصد مطالبات گندمکاران مانده است

روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام کرد، سید محمد تقی طباطبایی از تامین هزار و 500 میلیارد ریال نقدینگی و واریز آن در روز پنج‌شنبه هفته گذشته مورخ 22 خرداد 99 به حساب گندم‌کاران سراسر کشور خبرداد و گفت: کل پرداختی به کشاورزان پس از واریزی به 54 هزار و 500 میلیارد ریال رسید.

مشاور رسانه‌ای شرکت بازرگانی دولتی ایران افزود:  خرید تضمینی گندم از کشاورزان که از اواسط فروردین ماه شروع شده است  به‌جز استان‌های سردسیر که هنوز وارد عملیات خرید نشده‌اند، ادامه دارد و تاکنون بیش از دو میلیون و 700 هزار تن از این محصول خریداری شده است.

طباطبایی با بیان این که ارزش کل گندم‌های خریداری شده به 66 هزار و 900 میلیارد ریال رسیده است، افزود: 12 هزار و 453 میلیارد ریال از مطالبات گندم‌کاران باقی مانده که  پیگیری بخش دیگری از پول گندم ها تامین و مطالبات کشاورزان عزیز پرداخت شد و برای پرداخت‌های آتی نیز اقدامات و پیگیری‌ها در حال انجام است.

وی با اشاره به افزایش حدود 45 درصدی نرخ خرید تضمینی گندم که در سال جاری هر کیلوگرم 2500 تومان خریداری می‌شود گفت:  81 درصد فایل های ثبت شده گندم در بانک عامل به حساب گندم‌کاران واریز شده و کشاورزانی که تا 17 خردادماه گندم خود را به مراکز خرید تحویل داده اند، به طور کامل پرداخت شده است.

مشاور فرهنگی، رسانه‌ شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: با پرداخت 1750 میلیارد ریال دیگر از مطالبات گندم‌کاران در مجموع 80 درصد از مطالبات آنها پرداخت شده است.

طباطبایی بیان داشت:  تعداد محموله‌های وارد شده به مراکز خرید به 445 هزار و 132 محموله رسیده و استان خوزستان با یک میلیون و 200 هزار تن، گلستان با 426 هزار تن و فارس با بیش از 400 هزار تن پیشتاز خرید گندم در کشور هستند.

مشاور فرهنگی، رسانه  شرکت بازرگانی دولتی ایران همچنین از خرید تضمینی 208 هزار تن دانه‌ی روغنی کلزا در 19 استان خبر داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =

دکمه بازگشت به بالا