بانک - بیمه و بورسگوناگون

سقوط شاخص کل به زیر ۲ میلیون واحد

– قیمت پایه محصولات پتروشیمی از سوی دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی با کاهش ۱۰۷۳ ریالی به دلار ۱۸۲۷۰۵ ریالی اعلام شد.

-زمان قطعی چهاردهمین عرضه اولیه سال مشخص و مقرر شد، چهارشنبه هفته جاری علاوه بر واگذاری ۱۵ درصد پتروشیمی ارومیه، ۱۵ درصد از سهام تامین سرمایه امین نیز در بورس واگذار شود.

– محسن علیزاده عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ضمن اشاره به بررسی بسته پیشنهادی بهبود وضعیت بازار و جلوگیری از زیان احتمالی مردم گفت: فعلاً هیچ طرحی مبنی بر کاهش دامنه نوسان معاملات در بورس مطرح نیست.

گزارش شاخص ها

به دلیل اختلالات پیش آمده، طی اطلاعیه ای اعلام شد که معاملات قبل از ساعت ۱۰:۳۵در فرابورس مورد تایید نیست. آغاز دوره سفارش گیری در بازارهای فرابورس ایران از ساعت ۱۰:۲۰ به مدت ۱۵ دقیقه و شروع معاملات راس ساعت ۱۰:۳۵ خواهد بود. معاملات فرابورس تا ساعت ۱۳ ادامه خواهد داشت.

اما بر اساس آمارهای معاملاتی، در نیمه اول بازار در روز جاری بیشتر شاخص‌های بورس با کاهش مواجه بودند. شاخص کل با ۴۲۱۲ واحد کاهش معادل منفی ۰٫۲۱ درصد به دو میلیون و ۷ هزار و ۳۱۲ واحد، شاخص‌ قیمت وزنی – ارزشی با ۱۱۰۷ واحد کاهش معادل منفی ۰٫۲۱ درصد به ۵۲۷ هزار و ۸۴۱ واحد، شاخص کل هم وزن با ۳۶۳ واحد افزایش معادل ۰٫۰۷ درصد به ۵۲۷ هزار و ۲۴۷ واحد، شاخص قیمت هم وزن با ۲۳۸ واحد افزایش معادل ۰٫۰۷ درصد به ۳۴۶ هزار و ۱۰۵ واحد، شاخص آزاد شناور با ۷۴۰۲ واحد کاهش معادل منفی ۰٫۲۹ درصد به دو میلیون و ۵۸۵ هزار و ۳۸۸ واحد، شاخص بازار اول با ۹۲۵۳ واحد کاهش معادل منفی ۰٫۶۳ درصد به یک میلیون و ۴۵۹ هزار و ۳۲۲ واحد و شاخص بازار دوم با ۱۶۶۲۲ واحد افزایش معادل ۰٫۴۱ درصد به ۴ میلیون و ۹۰ هزار و ۸۲۱ واحد رسید.

ارزش و حجم معاملات

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای نیمه اول امروز بورس، در ۷۶۹ هزار و ۹۱۶ نوبت معاملاتی، ۳ هزار و ۷۲ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۵۴ هزار و ۹۸۲ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

نمادهای تاثیرگذار

۷ نماد تاثیرگذار بر شاخص کل بورس در نیمه اول بازار در روز جاری عبارت بودند از: فملی، حکشتی، فارس، وغدیر، تاپیکو، شتران و شبندر.

تعداد صف های خرید و فروش

در نیمه اول بازار امروز از ۶۴۳ نماد حاضر، ۱۶۸ نماد در صف خرید و ۴۹ نماد در صف فروش بودند.

برترین عرضه و تقاضا

۷ نماد با برترین تقاضا در بورس در نیمه اول بازار امروز: ونیکی، برکت، خبهمن، سیتا، آبادا، پترول و فاراک.

۷ نماد با برترین عرضه در بورس در نیمه اول بازار امروز: کاما، غمارگ، حکشتی، سیتا، وتوس، ولساپا و وغدیر.

بیشترین و کمترین قیمت

۷ نماد با بیشترین قیمت در بورس در نیمه اول بازار امروز: لپارس، پترول، کروی، آسیا، قثابت، فسپا و فاراک.

۷ نماد با کمترین قیمت در بورس در نیمه اول بازار امروز:  کمنگنز، سخزر، کاما، ستران، حکشتی، وتوس و سصوفی.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =

دکمه بازگشت به بالا