دوشنبه 23 مهر 1397  
تاریخ انتشار: يكشنبه 2 ارديبهشت 1397
  تعداد بازدید: 206

ریال نیوز: نمایشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات Kitex از سوم تا ششم اردیبهشت ماه در مرکز همایش های بین المللی جزیره کیش برگزار می شود.


به گزارش ریال نیوز، امیر سوداگران، مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان منطقه آزاد کیش در نشستی با اصحاب رسانه گفت: ایجاد این کسب و کارها با توجه به شرایطی که در جامعه وجود دارد، اجتناب ناپذیر است و استارتاپ هایی که در حال شکل گیری است، با سرعت بیشتری رو به حرکت است. سازمان منطقه آزاد کیش هم با علم و آگاهی نسبت به اتفاقاتی که در جهان در حال وقوع است، با ایجاد نمایشگاه ها، کسب و کارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات و ارتباطات را درزمینه های مختلف گردهم آورده تا بتواند از این کسب و کارها حمایت کرده و امکانات خاصی در سطح جزیره ایجاد کند.
سوداگران ادامه داد: نمایشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات هم صرفا یک نمایشگاه نیست. ما در این ایام سمینارهای آموزشی، کارگاه های تخصصی، رویدادهای استارتاپی، مسابقات بازی های کامپیوتری، مسابقات ساخت اپلیکیشن و انیمیشن و برنامه های مفصلی داریم تا جزیره به سمت و سوی حرکت در پیشرفت برنامه های آی تی حرکت کند.
وی عنوان کرد: مدیران و مسئولین ارشد کشوری هم در زمینه آی تی در این نمایشگاه شرکت می کنند.
مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان منطقه آزاد کیش افزود: سازمان منطقه آزاد، نشان تجاری آی کیش را برای خدماتی که می خواهیم به مخاطبان خود بدهیم، برگزید. اپلیکیشن آی کیش برای سیستمهای اندرویدی و آی یو اس دی طراحی شده که از خدمات سازمان بتوانند استفاده کنند. شبکه وای فای رایگان آی کیش هم در نقاط پرتقاضای جزیره راه اندازی شده تا مخاطبان به صورت رایگان خدمات مورد نیازشان را دریافت کنند. در حال حاضر ما در حال ارائه 20 خدمت هستیم.
سوداگران در پایان بیان داشت: نمایشگاه، یک نمایشگاه تخصصی شهر هوشمند، اینترنت اشیا و مدیاهاست. خروجی آن برای ما مهم است که از شرکت ها و مجموعه هایی که در جزیره کیش حضور پیدا می کنند، استفاده کنیم. شهر هوشمند یک پروژه نیست و مهمترین وظیفه حاکمیت در این خصوص، آماده سازی زیرساخت هاست. این پروژه، یک پروژه چندوجهی است که همه باید در آن نقش داشته باشند. ما در شهر هوشمند، نیاز به شهروند هوشمند هم داریم. این تقاضا است که باعث می شود کسب و کارها توجیه اقتصادی پیدا می کنند.


Bookmark and Share عضويت در کانال رسمي ريال نيوز در تلگرام بانک ملت پوشاک آرنا

نظرات بينندگان

نظر شما

نام و نام خانوادگي :
پست الکترونيکي :
نظر :
كد امنيتي :  
 

خبرهای پربازدید