آثار تاریخی اصفهان با ۵ هزار میلیارد تومان مرمت می شود

ریال نیوز : ضرغامی در بازدید از بناهای تاریخی مجموعه جهانی میدان امام (ره) (نقش‌جهان)، مرمت بناهای تاریخی اصفهان را نیازمند اعتباری بالغ بر ۵ هزار میلیارد تومان دانست.

به گزارش ریال نیوز، عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اعلام این مطلب گفت: همکاران من در میراث‌فرهنگی اصفهان با کمترین امکانات، اما با عشق و علاقه و اعتقاد فراوان تاکنون توانسته‌اند از این آثار حفاظت کنند.

وی ادامه داد: بررسی‌ها حاکی است که در حال حاضر بیش از ۱۹۰۰ اثر ثبت‌شده تاریخی در استان اصفهان وجود دارد و امکانات مالی برای حفاظت از این آثار حدود ۳۰۰ میلیارد ریال برآورد می‌شود، لذا با توجه به بودجه موجود، برای حفاظت از این آثار، زمانی طولانی نیاز است.

ضرغامی با اشاره به بررسی‌های انجام شده در زمینه مرمت آثار تاریخی، افزود: در حال حاضر برای حفاظت از این آثار، بیش از ۵ هزار میلیارد تومان نیاز است. با این وصف با توجه به محدودیت امکانات دولت، به‌دنبال کسب حمایت مردم به‌ویژه ایرانیان خارج از کشور هستیم، زیرا معتقدیم این آثار هویت ملی ما ایرانیان است و مالکان اصلی این آثار مردم هستند.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تصریح کرد: اصفهان میراث ارزشمند جهان تشیع است، لذا برای شناخت ایران اسلامی، باید اصفهان را دید.

در اولین مرحله از بازدید ضرغامی از آثار تاریخی اصفهان، وی از بناهای تاریخی مجموعه جهانی میدان امام (ره) (نقش جهان) از جمله مسجد تاریخی امام (ره)، راه شاهی کاخ عالی‌قاپو و مجموعه بازار تاریخی قیصریه بازدید کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =

دکمه بازگشت به بالا