آخرین وضعیت عرضه اولیه پرسپولیس و استقلال در بورس

به گزارش ریال نیوز، از ابتدای امسال تا پیش از مرداد ماه امسال همزمان با رشد بی‌سابقه شاخص بورس تمایل به عرضه اولیه در بازار سهام به شدت افزایش یافته بود اما پس از آغاز دوره نزولی شاخص بورس به تدریج برنامه‌های عرضه اولیه کاهش یافت.

با این حال همچنان هم عرضه اولیه برخی نمادها در دستور کار است. یکی از این عرضه اولیه‌ها که احتمالا عرضه اولیه موثری در بورس می‌تواند باشد مربوط به دو باشگاه استقلال و پرسپولیس است.

آخرین بار دو ماه پیش وزیر ورزش در این مورد اظهارات قابل توجهی را بیان کرده بود.

آخرین وضعیت عرضه اولیه پرسپولیس و استقلال در بورس

اول آبان ماه امسال وزیر ورزش و جوانان خبر داد: فکر می‌کنم کار واگذاری سهام استقلال و پرسپولیس را تا پاییز سال ۹۹ انجام دهیم و سهام این دو باشگاه انشاالله در فرابورس به مردم، باشگاه و علاقه‌مندان واگذار شود.

مسعود سلطانی‌فر درباره عرضه اولیه استقلال و پرسپولیس گفته بود: از روزی که مجوز واگذاری قطعی این دو باشگاه را در 18 فروردین ماه سال 99 از هیات عالی واگذاری شرکت‌های دولتی گرفتیم یک برنامه زمان‌بندی داشتیم که کارها خوب پیش رفته و تلاش داشتیم تا پایان سال انجام شود اما فکر می‌کنم کار واگذاری را تا پاییز سال 99 انجام دهیم و انشاالله در فرابورس به مردم، باشگاه و علاقه‌مندان واگذار شود.

با این سخنان به نظر می‌رسد هرچند وعده واگذاری سهام پرسپولیس تا پایان پاییز امسال انجام نشده اما احتمالا تا پایان سال این تیم فوتبالی به بورس وارد شود.

پنجم آبان ماه، شمس جامخانه، عضو هیات عامل سازمان خصوصی‌سازی هم به ایرنا گفته بود: وضعیت باشگاه پرسپولیس از نظر صورت‌های مالی و برخی دیگر اقدامات که قرار است برای واگذاری آن انجام شود به مراتب بهتر از استقلال است. گزارش توجیهی افزایش سرمایه باشگاه پرسپولیس که سرمایه توجیهی آن حدود ۷۰۱ میلیارد تومان است تهیه شده و برای بررسی در اختیار حسابرس و بازرس قانونی سازمان حسابرسی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه تا پایان سال سهام دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در بورس عرضه خواهد شد، گفته بود: درخواست هیات پذیرش پرسپولیس در آبان‌ماه ارائه و پس از پذیرش، عرضه اولیه آن انجام می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − شش =

دکمه بازگشت به بالا