آمادگی بنیاد برکت برای بیمه خانه های روستایی

ریال نیوز : مدیرعامل بنیاد برکت بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام از اعلام آمادگی برای بیمه حوادث خانه‌های روستایی سراسر کشور خبر داد.

به گزارش ریال نیوز ، محمد ترکمانه در مراسم امضای تفاهم‌نامه بیمه حوادث منازل مسکونی روستاییان استان هرمزگان ضمن اعلام این خبر افزود: بنیاد برکت با هدف ایجاد و گسترش چتر حمایتی برای ساکنان روستاهای کشور و توسعه فرهنگ بیمه در این مناطق آمادگی‌های لازم را برای بیمه خانه‌های روستایی در استان‌های سراسر کشور دارد.

مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به بیمه حوادث ۲ میلیون و ۵۴ هزار خانه روستایی تا به امروز ادامه داد: بیمه برکت وابسته به بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام این ۲ میلیون و ۵۴ هزار خانه روستایی را تحت پوشش بیمه حوادث شامل آتش‌سوزی، زلزله، انفجار، صاعقه، سیل، طغیان آب رودخانه‌ها، آتشفشان، توفان، تندباد، گردباد و ضایعات ناشی از آب برف و باران قرار داده است.

مدیرعامل بنیاد برکت خاطرنشان‌ کرد: تا به امروز خانه‌های روستایی استان‌های مختلف کشور از جمله لرستان، خوزستان، خراسان شمالی، کهگیلویه و بویراحمد، کردستان کرمان، گیلان، یزد و هرمزگان از حمایت‌های بیمه‌ای بنیاد برکت برخوردار شده‌اند.

ترکمانه با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با استانداری هرمزگان برای بیمه حوادث خانه‌های روستایی این استان اظهار داشت: بر اساس این تفاهم‌نامه ۹۰ هزار و ۲۲۷ واحد مسکونی مستقر در روستاهای استان هرمزگان تحت پوشش بیمه حوادث و آتش‌سوزی بیمه برکت قرار می‌گیرند.
وی یادآور شد: در صورت بروز حادثه ناشی از آتش‌سوزی، انفجار، صاعقه و خطرات اضافی شامل سیل و طغیان آب رودخانه‌ها، زلزله، آتشفشان، توفان، تندباد و گردباد به هر یک از واحدهای مسکونی تحت پوشش تا سقف یک میلیارد ریال خسارت پرداخت خواهد شد.

ترکمانه خاطرنشان کرد: با توجه به همکاری و تعامل خیلی خوب دوجانبه میان بنیاد برکت و استانداری هرمزگان، تاکنون بیمه‌نامه ۲۵ هزار منزل مسکونی روستایی از میزان تعهد شده در تفاهم‌نامه، صادر شده است.

مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به عملکرد این بنیاد در بیمه حوادث خانه‌های روستایی گفت: از آغاز سال مالی ۱۴۰۱ تا به امروز نزدیک به ۴۶۳ هزار واحد مسکونی روستایی در شش استان خوزستان، هرمزگان، کردستان، کرمان، گیلان و یزد تحت پوشش بیمه حوادث برکت قرار گرفته‌اند.

وی تصریح کرد: همچنین بیمه خانه‌های روستایی سایر استان‌های کشور نیز در دستور کار بنیاد برکت قرار دارد.

ترکمانه تاکید کرد: بنیاد برکت با توجه به رسالت و ماموریت‌های خود و جهت تسهیل در اجرایی شدن بیمه حوادث خانه‌های روستایی، در پرداخت حق بیمه بیمه‌نامه‌های صادره با استانداری‌ها مشارکت می‌نماید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =

دکمه بازگشت به بالا