احداث پل خلیج فارس در جزیره قشم

ریال نیوز : رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: احداث پل خلیج فارس و حل مشکل آب مردم جزیره به عنوان مهم‌ترین خواسته‌های بزرگان و مردم نجیب قشم، به صورت جدی پیگیری می‌شود.

به گزارش ریال نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم، افشار فتح الهی در شورای اداری این سازمان که با حضور مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد برگزار شد، گفت: احداث پل خلیج فارس از لحاظ اجتماعی سیاسی و فرهنگی و سایر ابعاد برای مردم هرمزگان و جزیره قشم بسیار مهم است.

وی ادامه داد: احداث پل خلیج فارس به عنوان یکی از زیرساخت‌های مهم می‌تواند در ایجاد تحرک و رونق اقتصادی ایفای نقش کند و با فراهم کردن امکان دسترسی آسان، شرایط برای حضور هموطنان را تسهیل می‌کند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: خوشبختانه امسال با برنامه‌ریزی خوبی که صورت گرفت، در تعطیلات نوروز بیش از 833 هزار نفر وارد قشم شدند و در مجموع، گردشگران از خدمات ارائه‌شده رضایت داشتند.

فتح الهی با بیان این که در مدت 20 روز تعطیلات نوروزی، بیش از 134 هزار خودرو از طریق حمل‌ونقل دریایی در این منطقه جابه جا شد، افزود: حمل‌ونقل دریایی این تعداد خودرو در نوع خود، یک رکورد در جهان بود که نشان دهنده ظرفیت‌های موجود قشم است.

وی خاطرنشان کرد: آماده انعقاد قرارداد با قرارگاه خاتم‌الانبیاء برای ساخت پل هستیم.

به گفته مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم؛ در این مدت با طرف‌های خارجی نیز برای مشارکت در ساخت پل خلیج فارس تفاهم‌نامه‌هایی منعقدشده ولی قطعا برای اتمام این پروژه به منابع خارجی نیاز است.

فتح الهی در ادامه بابیان این که موضوع آب همچنان یکی از چالش های جزیره قشم است، افزود: آب جزیره قشم از دغدغه مردم، علما و بزرگان است و مردم همچنان با مشکل روبه‌رو هستند.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی برای رفع مشکل آب در جزیره، گفت: انعقاد قرارداد بی او تی با یک شرکت داخلی در حال انجام است که 10 هزار مترمکعب آب آشامیدنی در روز برای شهر قشم و 5 روستای اطراف را تامین می‌شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: خوشبختانه در سفر وزیر نیرو مذاکرات خرید تضمینی 3 واحد 4 هزار مترمکعبی آب انجام شد، اما مشکلاتی در استان وجود دارد که امیدواریم با حمایت استاندار به انجام برسد.

فتح الهی تاکید کرد: تکلیف وضعیت حکمرانی در مناطق آزاد باید یک‌بار برای همیشه مشخص شود. هم‌اکنون ناهماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی استانی و ملی و منطقه آزاد داریم و باوجود تلاش برای رفع دوگانگی در بخش‌هایی مانند شیلات و اسناد جزیره مشکلاتی وجود دارد.

وی در ادامه ناهماهنگی‌های ایجادشده در اثر دوگانگی حکمرانی در مناطق آزاد را یکی از عوامل سوءاستفاده‌ها افراد فرصت طلب دانست و گفت: طبق ماده 65 قانون احکام دائمی برنامه بودجه باید حکمرانی در مناطق آزاد تعیین تکلیف شده و این موضوع در سطح دولت و رییس جمهور برای همیشه حل‌وفصل شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم بیان کرد: متاسفانه در بحث جام جهانی در دوره‌های گذشته فرصت سوزی صورت گرفته و امروز امکانات و زیرساخت‌های کافی وجود ندارد، اما در تلاش هستیم تا ظرفیت‌های بی نظیر گردشگری و فرصت‌های اقتصادی قشم را به سرمایه‌گذاران و گردشگران معرفی کنیم.

فتح الهی با بیان این که قشم بیش از جزیره کیش میزبان گردشگران خارجی است، افزود: باوجود برخی کمبودها و مشکلات به دنبال استفاده از فرصت جام جهانی 2022 قطر برای جذب سرمایه‌گذاری هستیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + هفت =

دکمه بازگشت به بالا