احداث ۲ هزار و ۸۰۰ مگاوات نیروگاه تجدید پذیر در قزوین

ریال نیوز : سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری قزوین گفت: با همکاری سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی، ۲ هزار و ۸۰۰ مگاوات نیروگاه تجدید پذیر در قزوین احداث می‌شود که ظرفیت این نیروگاه‌ها بیش از یک و نیم برابر نیروگاه شهیدرجایی قزوین خواهد بود.

به گزارش ریال نیوز، مهدی رجحانی، سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری با اشاره به تفاهم‌نامه ساخت نیروگاه‌های تجدید پذیر در استان قزوین که هفته گذشته توسط استاندار قزوین و مدیرعامل سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق(ساتبا) به امضا رسید، اظهار داشت: این تفاهم نامه ظرفیت ساخت ۲ هزار و ۸۰۰ مگاوات نیروگاه تجدید پذیر شامل، نیروگاه خورشیدی، نیروگاه بادی و نیروگاه خانگی مقیاس کوچک را ایجاد خواهد کرد.

وی افزود: این تفاهم نامه برای حمایت از صنایع استان و ظرفیت سازی برای پیشرفت و توسعه آینده استان است و با اجرای آن صنایع استان در زمان اوج مصرف با قطع برق مواجه نخواهد شد.

رجحانی اضافه کرد: این تفاهم نامه به نوعی ظرفیت دست به دست کردن انرژی را فراهم می کند، به این شکل که واحدهای صنعتی با سرمایه گذاری در شهرک های انرژی، برق را تولید کرده و این برق تولید شده در مراکز صنعتی به آنها تعلق خواهد گرفت و به نوعی آنها در تولید برق خودکفا می شوند و ریسک قطع برق را از بین خواهند برد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری قزوین اظهار داشت: در قالب این تفاهم نامه استفاده از ظرفیت‌های اقتصاد دیجیتال با انرژی تجدید پذیر هم تحقق پیدا می کند و واحدهایی که خود آنها انرژی تولید کنند می توانند رمز ارز استخراج کنند.

وی با بیان این که برای راه اندازی این نیروگاه تسهیل فرآیند اخد مجوز و تجمیع آنها صورت خواهد گرفت، گفت: ظرفیت این نیروگاه بیش از یک و نیم برابر نیروگاه شهیدرجایی است و با برنامه ریزی انجام شده از اوایل ۱۴۰۱ شروع به احداث خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 11 =

دکمه بازگشت به بالا