ادنوک به دنبال جذب سرمایه‌گذار داخلی

به گزارش ریال نیوز به نقل از بلومبرگ، ابوظبی تنها چند ماه پس از دریافت پول نقد از صندوق های خارجی  تصمیم گرفته سرمایه گذاران داخلی را هم وارد شبکه خط لوله گاز طبیعی خود کند.

شرکت ملی نفت ابوظبی، ادنوک، قصد دارد ۵۱ درصد از سرمایه های خود در این خط لوله را به یک ساز و کار مخصوص انتقال دهد و بعد ۲۰ درصد از این ساز و کار را به یک یا چند صندوق داخلی بفروشد. به این ترتیب این صندوق‌ها منافع غیر مستقیمی در سرمایه های این خط لوله به دست می‌آورند.

ارزش این معامله درست به اندازه نقل و انتقالی است که در ماه ژوئن صورت گرفت و طی آن، این شرکت بخشی از سهام خط لوله ها را به ارزش ۲۱ میلیارد دلار به سرمایه‌گذاران خارجی فروخت. شرکت ادناک پس از این فروش کنترل عملیاتی این شبکه خط لوله را به دست می گیرد.

ابوظبی، پایتخت امارات متحده عربی، به منظور به دست آوردن منابع مالی بیشتر، صنعت انرژی خود را باز کرده است. معامله های مربوط به این خط لوله در زمانی که امارات درگیر سقوط قیمت نفت و همه‌گیری ویروس کروناست، پول نقد به کشور می آورد.

شرکت ادنوک در معاملات ماه ژوئن ۴۹ درصد از سهام خط لوله های گاز خود را به ارزش ۱۰.۱ میلیارد دلار به گروهی از شش سرمایه‌گذار فروخت.

ادنوک طی بیانیه ای در روز سه شنبه اعلام کرد:« از زمان آغاز استراتژی همکاری و سرمایه گذاری های مشترک، شرکت توانسته شرکای جهانی را جذب کرده و سرمایه گذاران سازمانی را هدایت کند».

ادنوک همچنین توانسته سرمایه‌گذاران بین‌المللی را وارد بخش پالایشگاهی و خدمات میادین نفتی کند. شرکت های «کی کی آر» و «بلک راک» سال گذشته ۴ میلیارد دلار در خط لوله های نفت ادناک سرمایه گذاری کردند و بعد شرکت «گیک» هم به آنها پیوست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + ده =

دکمه بازگشت به بالا