استخراج بیش از ۹۱۱.۶ هزار تن زغال سنگ خام

به کزارش ریال نیوز، برپایه جداول آماری سازمان ایمیدرو، ۶ ماهه ابتدایی امسال میزان تولید کنسانتره زغالسنگ در واحد های یاد شده به رقم ۳۴۹ هزار و ۶۹۸ تن رسید.

بیشترین میزان تولید کنسانتره زغالسنگ در دوره ۶ ماهه امسال در خرداد ماه با رقم ۶۹ هزار و ۶۶۵ تن ثبت شد و بالاترین بازدهی استخراج زغالسنگ در نیمه نخست امسال در شهریور ماه با ۱۹۰ هزار و ۱۰۷ تن  رقم خورد.

میزان ارسال کنسانتره به مبادی مصرف ( ذوب آهن) در دوره این گزارش رقم ۳۳۷ هزار و ۱۰۳ تن ثبت شد.

سال ۹۸ و استخراج ۱.۵ میلیون تن زغالسنگ

برابر آمار ایمیدرو پارسال در مجموع یک میلیون و ۵۸۵ هزار و ۵۳۱ تن زغالسنگ خام استخراج شده بود و از این میزان سهم کنسانتره تولیدی به رقم ۶۶۴ هزار و ۵۶۸ تن رسید و مجموع ارسال کنسانتره هم به رقم ۷۰۰ هزار و ۵۵۸ تن ثبت شد.

اختلاف میزان تولید و ارسال کنسانتره در سال گذشته، ناشی از ذخیره موجود در واحد های تولیدی ( البرز مرکزی و طبس ) بود.

تیرماه ۹۸ بالاترین میزان استخراج زغالسنگ خام بود که رقم ۲۱۳ هزار و ۵۰ تن ثبت شد.

 ۱.۷ میلیون تنی زغالسنگ عملکرد ۹۷

براساس این بررسی، سال ۹۷ میزان استخراج زغالسنگ خام در دوره ۱۲ ماهه رقم یک میلیون و ۷۴۹ هزار و ۵۴۰ تن را نشان داد که بالاترین سطح تولید این ماده معدنی است.

میزان کنسانتره زغالسنگ در سال ۹۷ بالغ بر ۷۳۲ هزار و ۵۴ تن بود و میزان ارسال کنسانتره هم به رقم ۷۵۹ هزار و ۵۹۹ تن رسید.

وزارت صنعت از سال ۱۳۹۷ وعده ایجاد چهار پایگاه امداد و نجات در کشور در ارتباط با معادن زغالسنگ داده که یکی از این پایگاه‌ها قرار است در شهرستان طبس ایجاد شود و از محل این پایگاه‌ها، ایمنی در معادن بیشتر می‌شود.

همچنین با توجه به شرایط معادن زغال سنگ، این معادن مشمول معافیت می‌شود و هر کدام از معدن‌کاران که نیاز به ماشین آلات معدن دارند، می‌توانند با استفاده از تسهیلات و معافیت مالیاتی وارد کنند که این نیز وعده پیشین وزارت صنعت در این بخش است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 9 =

دکمه بازگشت به بالا