استراتژی های پیش روی ایران در پی جنگ روسیه و اوکراین

ریال نیوز : استراتژی‌های پیش روی ایران در پی جنگ روسیه و اوکراین در نشستی در انجمن دوستی ایران و روسیه مورد بررسی‌ قرار گرفت.

به گزارش ریال نیوز، بهرام امیر احمدیان ظهر شنبه در نشستی با عنوان بررسی استراتژی‌های پیش روی ایران در پی جنگ روسیه و اوکراین که در این انجمن برگزار شد، به بیان تاریخچه‌ای از آداب جنگ و صلح ایرانیان در طول تاریخ پرداخت و با اشاره به روابط ایران و روسیه اظهار کرد: باید بتوانیم از لحاظ شناختی به باوری برسیم که کشوری که در تاریخ به ما ظلم کرده اما در همسایگی ما است و نمی‌توانیم با او که قدرتی بزرگ است و در برخی مواقع از ما حمایت کرده قطع رابطه کنیم، بهتر بشناسیم.

وی با اشاره به آثار ادبی روسی موجود در ایران ادامه داد: در بیشترین ادبیات خارجی ترجمه شده به فارسی در ایران ادبیات روسی است و ما با ملت روسیه دوستیم حال این کشور در حال جنگ با کشوری دیگر است. در این شرایط آنچه که ما به عنوان انجمن دوستی ایران و روسیه و مجموعه‌ای که سیاسی، دولتی و اقتصادی نیستیم، طرفین را به صلح و دوستی دعوت می‌کنیم.

رئیس کمیته علمی انجمن دوستی ایران و روسیه با بیان اینکه «روس‌ها معتقدند که مسکو قلب روسیه، سنت‌پترزبورگ مغز روسیه و اوکراین مادر روسیه است»، اظهار کرد: معتقدم که نپیوستن اوکراین به اتحادیه اقتصادی اوراسیا که توسط روسیه در سال ۲۰۱۵ پایه گذاری شده بود، علت افزایش زاویه میان دو کشور و به تبع آن حمله روسیه به اوکراین است.

امیر احمدیان در پایان دعوت به گفت‌وگو، آتش بس و صلح را به عنوان استراتژی‌های جمهوری اسلامی ایران در جنگ روسیه و اوکراین عنوان کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا