اطلاعات دستگاه‌های اداری باید هوشمند سازی شود

ریال نیوز : معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در دیدار با رئیس، معاونان و مدیران سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: سامانه های متعدد سازمان اداری و استخدامی کشور تجمیع و یکپارچه خواهد شد تا با دستیابی سریع به داده ها و اطلاعات، سیاستگذای و برنامه ریزی صورت گیرد.

به گزارش ریال نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران، «میثم لطیفی» اظهار داشت: معاونت هوشمندسازی و الکترونیکی با بهره گیری از سامانه ای واحد برای بارگذاری وضعیت و میزان حقوق و دستمزد کارکنان دستگاه ها ایجاد خواهد شد تا موضوع دستمزد کارمندان برای مردم نیز روشن شود.

وی افزود: الگوی جدید نگارش مقررات آغاز شده و از نظرات کارشناسی استان ها با توجه به اقتضائات منطقه ای و بومی برای تدوین این الگو بهره برداری خواهد شد.

وی یادآور شد: مدیریت فضاهای اداری در تهران و استان ها را به صورت جدی پیگیر هستیم تا با کاهش پراکندگی ساختمان های اداری، خدمت‌رسانی به مردم تسهیل شود.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور امکان جابجایی نیر‌وی انسانی بین دستگاهی در بودجه امسال را موضوعی بیان کرد که به بهبود عملکرد کارکنان و ایجاد فرصت های جدید خدمت کمک خواهد کرد.

«علاءالدین ازوجی» رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران نیز اظهار داشت: ظرفیت و منابع انسانی در اختیار دستگاه ها تا پنج سال آینده با کاهش شدید مواجه خواهد شد و انتظار داریم این موضوع در برنامه هفتم توسعه کشور لحاظ شود.

وی عدم تناسب ماموریت ها با میزان نیروی انسانی موجود را از جمله مشکلات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استانهای کشور بر شمرد و اضافه کرد: استان تهران به عنوان هسته عملکردی کشور با چالش هایی روبرو است که اشتراکات زیادی با سایر استان ها دارد.

وی پیشنهاد داد تا نشست های کارشناسی برای بررسی و رفع مشکلات استانها با سازمان اداری و استخدامی کشور به صورت استانی و منطقه ای برگزار تا دغدغه های موجود کاهش و میزان بهره وری دستگاه ها افزایش یابد.

در ابتدای این نشست، «علی شیرین » معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران نیز در خصوص ضعف مدیریت تفاوتها در منطقی سازی ساختار و اندازه دولت ، ضعف نظام موجود شایسته گزینی در جذب نیروی انسانی، نا هماهنگی نظام جبران خدمت و مدیریت نگهداشت نیروی انسانی، اثر بخشی پایین برنامه های های توانمندسازی و توسعه منابع انسانی و نا کارآمدی ارزیابی عملکرد سالانه دستگاه های اجرایی استان، پیشنهاداتی بیان کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 15 =

دکمه بازگشت به بالا