اعمال تعرفه های جدید برق از اول بهمن

ریال نیوز : معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر از اعمال تعرفه‌های جدید برق از اول بهمن ماه خبر داد.

به گزارش ریال نیوز، غلامعلی رخشانی‌مهر، معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر با اشاره به مصوبه جدید دولت در حوزه تعرفه‌‌گذاری برق اظهار داشت: هدف اصلی از تغییر در نظام تعرفه‌گذاری حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف است، بر همین اساس یکی از مهمترین ابزارهای تحقق این هدف تاکید بر ابزارهای تشویقی جذاب است.

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر در بیان جزئیات تشویقی درنظر گرفته شده در مصوبه جدید برقی دولت، گفت: آن دسته از مشترکان خانگی که در ماه‌های گرم سال نسبت به دوره مشابه سال گذشته کمتر برق مصرف کنند و میزان استفاده برق آن‌ها زیر الگوی مصرف باشد، مشمول تشویق‌های مصوبه هیات دولت خواهند شد.

وی در بیان یک مثال برای روشن شدن این مسئله که کدام دسته از مشترکان می‌توانند از تشویق‌های مصوبه برقی دولت استفاده کنند، افزود: فرض کنید، الگوی مصرف ماه‌های گرم یک منطقه 300 کیلووات ساعت است و یک مشترک سال گذشته در این بازه زمانی 270 کیلووات ساعت برق مصرف کرده و در سال جاری مصرف خود را به 220 کیلووات ساعت رسانده است، این مشترک مشمول تشویق برای 50 کیلووات ساعت مدیریت مصرف خود خواهد شد.

پاداش مشترکان خوش مصرف در ساعات اوج بار 2 برابر خواهد شد

رخشانی مهر تاکید کرد: اگر میزان کاهش مصرف مشترکان در ساعت اوج بار اتفاق بیفتد، میزان پاداش تعیین شده برای هر کیلووات ساعت دو برابر خواهد شد.

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر در بیان زمان اجرای نظام تعرفه‌گذاری جدید برق گفت: مصوبه جدید هیات دولت در حوزه نظام تعرفه‌گذاری برق از ابتدای بهمن ماه سال 1400 اجرا خواهد شد.

رخشانی مهر در پایان ابراز امیدواری کرد: مصوبه جدید برقی دولت با ابزارهای تشویقی تعبیه شده می‌تواند گام بلندی به سوی جلوگیری از خاموشی برق در تابستان پیش‌رو تلقی شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =

دکمه بازگشت به بالا