افتتاح بزرگ‌ترین واحد نساجی شمال غرب کشور با مشارکت بنیاد برکت

به گزارش ریال نیوز به نقل از روابط عمومی بنیاد برکت، امیرحسین مدنی در جریان سفر به استان آذربایجان غربی و افتتاح بزرگ‌ترین و مجهزترین واحد نساجی در شمال غرب کشور گفت: بنیاد برکت از طریق مشارکت و سرمایه‌گذاری 51 هزار میلیارد ریالی در واحدهای تولیدی در قالب طرح اشتغال‌زایی بنگاه‌محور، موفق به ایجاد 183 هزار فرصت شغلی در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته کشور شده است.

وی از مشارکت اقتصادی بنیاد برکت با 360 بنگاه تولیدی خبر داد و افزود: فعالیت این بنگاه‌ها علاوه بر ایجاد تحول در تولید و اشتغال کشور، باعث صادرات 70 میلیون دلاری شده است. بنگاه‌های مشارکتی بنیاد برکت از سال 98 که تحریم‌ها علیه کشور اوج گرفته است تا به امروز 27 میلیون دلار از محصولات خود را صادر کرده‌اند.

مدنی تصریح کرد: بنیاد برکت پس از ثبات و به سوددهی رسیدن، از 255 بنگاه خارج شده و سهام خود را به بخش خصوصی واگذار کرده است.

مدیرعامل بنیاد برکت که برای افتتاح شرکت حریر ریس ارومیه به استان آذربایجان غربی سفر کرده بود، افزود: این شرکت به عنوان یکی از بزرگ‌ترین و مجهزترین واحدهای نساجی کشور ظرفیت تولید سالیانه یک‌هزار تن انواع نخ‌های دوخت، گلدوزی و فانتزی را دارد.

وی میزان کل سرمایه‌گذاری در این واحد نساجی را 100 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: آغاز به‌کار این واحد صنعتی علاوه بر جلوگیری از خروج 5 تا 6 میلیون دلار ارز از کشور، ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم برای 165 نفر را به همراه دارد.

مدنی خاطرنشان کرد: تمام مواد اولیه این واحد صنعتی از داخل کشور تامین می‌شود و راه‌اندازی آن، صرفه‌جویی ارزی ‏قابل ملاحظه‌ای را به همراه خواهد داشت. ‏

 وی افزود؛ صادرات محصولات تولیدی این ‏شرکت از جمله نخ‌های دوخت و گلدوزی به کشور‌های همسایه از جمله ترکیه، آذربایجان، ترکمنستان، عراق و ‏ارمنستان در دستور کار است.

مدیر عامل بنیاد برکت همچنین در سفر به استان آذربایجان غربی و در حاشیه بازدید از یکی دیگر از واحدهای مشارکتی این بنیاد توضیح داد: شرکت دیلمان درب سلماس با میزان سرمایه‌گذاری 72 میلیارد ریالی در شهر سلماس و در زمینه تولید انواع درب ضدسرقت مشغول به فعالیت است.

مدنی اضافه کرد: این واحد صنعتی ظرفیت تولید 19 هزار و 500 عدد درب ضد سرقت را در سال دارد و برای 250 نفر به شکل مستقیم و غیر مستقیم اشتغال‌زایی کرده است.

وی خاطرنشان کرد: فعالیت این شرکت در سال 1390 به دلیل مشکلات مالی متوقف شده بود که با مشارکت و سرمایه‌گذاری بنیاد برکت، دوباره به چرخه تولید بازگشت و در حال حاضر 20 درصد از محصولات خود را به کشور عراق صادر می‌کند.

مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به ایجاد روزانه یک‌هزار اشتغال خرد و خانگی توسط این بنیاد اظهار داشت: ایجاد 100 هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور را برای امسال در دستور کار داریم که فراهم آمدن 300 هزار فرصت کسب و کار را به دنبال خواهد داشت.

وی در خصوص فعالیت‌های بنیاد برکت در حوزه مشاغل خرد و خانگی در استان آذربایجان غربی هم توضیح داد: تاکنون 2700 طرح اجتماع‌محور در مناطق محروم استان به بهره‌برداری رسیده و 1300 طرح دیگر نیز تا پایان سال جاری نهایی می‌شود. راه‌اندازی این 4 هزار طرح اشتغال‌زایی، ایجاد 12 هزار فرصت شغلی را به دنبال دارد.

گفتنی است، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) 2 هزار و 132 طرح در حوزه‌های توانمندسازی اقتصادی، امور زیربنایی، فرهنگی، سلامت و سایر خدمات را با حجم سرمایه‌گذاری 3 هزار و 333 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسانده یا در دست اقدام دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 12 =

دکمه بازگشت به بالا