انتقاد عضو شورای شهر قزوین به خواهر خواندگی های تشریفاتی

ریال نیوز : تفام نامه های خواهر خواندگی به جز هزینه در این شرایط که شهرداری قزوین به سختی بودجه را تامین می کند هیچ نفعی برای شهر ندارد، براین اساس بنده با این موضوع مخالفم و از همکارانم در شورا می خواهم تا واقع بینانه و درست نسبت به این موضوع رفتار و تصمیم گیری کنند.

به گزارش ریال نیوز ، فاطمه اشدری نایب رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی، بانوان و امور خانواده شورای اسلامی شهر قزوین در جلسه علنی شورا که با دستور کاربررسی لایحه خواهر خواندگی قزوین با شهر نین بین ویتنام برگزار شد، در سخنانی اظهار کرد: به منظور ترویج فرهنگ گردشگری تفاهم نامه های خواهر خواندگی ها بین دو شهر منعقد می شود، این درحالی است که شهرداری قزوین سازمان گردشگری ندارد، بنابراین این خواهر خواندگی های تشریفاتی سودی برای شهر و شهروندان نخواهد داشت.

وی با طرح این سوال که باغستان سنتی که میراث فرهنگی شد در کنارابنیه های تاریخی چقدر به موضوع جذب گردشگر ما افزوده است؟ سازمان میراث فرهنگی به جزء عوامل بازدارنده در توسعه گردشگری، چقدر در آبادانی و حفظ و نگهداری باغستان، رونق گردشگری، جذب توریسم و توسعه صنعت فرهنگی و اقتصادی گردشگری ، سرمایه یا تفکر خلاقانه و موثر و حمایتی به میراث فرهنگی نقش داشته است؟، خاطر نشان کرد: چه میزان از این امتیازها که برای ثبت جهانی آثار تاریخی درشهر قزوین اخذ شده، برای جذب گردشگر و رونق صنعت توریسم استفاده کرده ایم که حالابخواهیم باخواهر خواندگی با این شهر ویتنام که تشریفاتی بیش نیست شاهدتوسعه توریسم باشیم.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین ادامه داد: به جز تعداد انگشت شماری از خواهر خواندگی ها که در زمان شهرداران سابق و به همین منوال به قزوین تحمیل شده، حتی نام آن شهرهای خواهر خوانده نیز در ذهن و خاطر مردم و مسئولین نمانده است. این موضوع جز اتلاف بخش مهمی از وقت ارزشمند شورا و مدیریت شهری ندارد و این وقت گرانبها باید برای مسائل مهمتری هزینه شود تا گرهی از مشکلات شهر و شهروندان حل گردد ، نه موضوعات این چنین تشریفاتی .

اشدری با بیان این که حتی به خواهر خواندگی های داخل کشورمان هم اهمیت نمی دهیم، افزود: گفته می شود یکی از شباهتهای شهر نین بین با قزوین نزدیکی هر دو به پایتخت هایشان است، ما دلخوش این نیستیم که یکی از شهرهای نزدیک به پایتخت هستیم چرا که هرآنچه که هست تهدید است.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین گفت: بایستی به شرایط مناسب بین خواهر خواندگی های داخل کشور خوب پرداخته شود و با ایجاد زیرساختهای گردشگری وسازمان گردشگری در شهرداری قزوین کارهای اساسی دراین حوزه صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: ما نمی توانیم در خصوص بخشی از موضوع گردشگری صحبت کنیم و به موضوعات دیگر کاری نداشته باشیم. به آقای شهردار بگویید وقتی درختی ریشه ندارد نمی توانیم شاخه هایش را بال و پر بدهیم این درخت باید ریشه داشته باشد.

فاطمه اشدری همچنین تصریح کرد: این خواهر خواندگی ها به جز هزینه دراین شرایط که شهرداری قزوین به سختی بودجه خود را تامین می کند هیچ نفعی ندارد، براین اساس بنده با این موضوع به کلی مخالف هستم و از همکارانم در شورا می خواهم تا واقع بینانه ودرست نسبت به این موضوع رفتار کنند.

وی دربخش دیگری از سخنانش خواستار تفویض اختیار تایید مصوبات شورای نامگذاری معابر به کمیسیون فرهنگی شورا شد و گفت: در سنوات قبل مصوبات شورای نامگذاری پس از بررسی وتایید درکمیسیون فرهنگی شورا به صحن شورا ارایه نمی شد، لذا پیشنهاد می شود مصوبات شورای نامگذاری در کمیسیون فرهنگی شورا نهایی وتایید شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 4 =

دکمه بازگشت به بالا