بازدید سعید محمد از واحدهای تولیدی فعال منطقه ویژه سلفچگان

ریال نیوز : مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی کشور امروز سه‌شنبه (5 بهمن ماه) با حضور در قم از واحدهای تولیدی فعال در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان این استان بازدید کرد.

به گزارش ریال نیوز، سعید محمد به همراه سید محمد تقی شاهچراغی استاندار قم، سید مهدی علیزاده طباطبایی مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان پس از بازدید از شرکت‌ها و واحدهای تولیدی فعال و نیمه فعال در منطقه از نزدیک با فعالان اقتصادی گفت‌وگو کرد و در جریان موانع و مشکلات این واحدهای تولیدی و صنعتی قرار گرفت.

رفع تعهد ارزی، نداشتن معافیت مالیاتی، واردات کالای مشابه داخلی، تامین نیروی انسانی، هزینه بالای گواهی تولید در منطقه ویژه اقتصادی و تاخیر در استرداد مالیات بر ارزش افزوده از مهمترین مشکلاتی بود که تولیدکنندکان در این بازدید مطرح کردند.

گفتنی است؛ این بازدید در قالب برنامه‌های سه‌شنبه‌های اقتصادی قم صورت گرفت که بر اساس آن مدیران دستگاه‌های اجرایی استان برای بررسی موانع و مشکلات تولیدکنندگان به صورت میدانی در واحدهای تولیدی حاضر می‌شوند.

منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان در 50 کیلومتری قم در زمینی به مساحت 2000 هکتار در سال 1376 به تصویب هیات وزیران رسید.
این منطقه به‌عنوان مهم‌ترین و نزدیک‌ترین منطقه ویژه اقتصادی به مرکز سیاسی ـ اقتصادی کشور، واقع در مسیر جاده ابریشم، راه‌آهن سراسری و بزرگراه‌های اصلی شمال ـ جنوب و شرق ـ غرب ایران بوده و جهت برقراری ارتباط با اروپا، کشورهای آسیای میانه و خلیج‌فارس به‌منظور تولید، صادرات و ترانزیت کالا، موقعیتی ممتاز داشته و قادر است نقش تعیین‌کننده‌ای در اقتصاد کلان منطقه و کشور ایفا نماید.

حجم سرمایه‌گذاری انجام‌شده برای واحدهای صنعتی قم فراتر از 85هزار میلیارد ریال است که با این حجم از سرمایه‌گذاری صورت گرفته در حدود 2 هزار و 400 واحد صنعتی و تولیدی استان برای بیش از 60 هزار نفر فرصت اشتغال ایجاد شده‌است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =

دکمه بازگشت به بالا