بنیاد برکت 1240 بنگاه تولیدی را امسال احیا می کند

به گزارش ریال نیوز: مدیرعامل بنیاد برکت با اعلام این خبر افزود: بنیاد در سال جدید سرمایه‌گذاری در یک‌هزار و 240 بنگاه تولیدی در مناطق محروم کشور را در دستور کار قرار داده که احیای واحد‌های تعطیل و نیمه تعطیل در اولویت است.

امیرحسین مدنی که در مراسم افتتاح فاز توسعه شرکت عطار الکتریک در استان خراسان رضوی سخن می‌گفت، ادامه داد: بنیاد برکت تا پایان سال 99 در 742 واحد تولیدی کوچک، متوسط و بزرگ سرمایه‌گذاری کرده است که این تعداد با توجه به نام‌گذاری سال 1400 به نام «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» از سوی رهبر معظم انقلاب به حدود 2 هزار واحد تولیدی خواهد رسید.

مدیرعامل بنیاد برکت سرمایه‌گذاری این بنیاد در سال جاری را در بخش احیا و توانمندسازی این واحد‌های تولیدی، 6 هزار میلیارد ریال اعلام و تاکید کرد: با این میزان سرمایه‌گذاری بیش از 20 هزار میلیارد ریال سرمایه‌های راکد مردمی احیا و به این ترتیب بیش از 10 هزار نفر به شکل مستقیم و 40 هزار نفر به صورت غیرمستقیم مشغول به‌کار خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته با سرمایه‌گذاری 2 هزار و 500 میلیارد ریالی بنیاد برکت، 130 واحد تولیدی به ارزش حدوداً 10 هزار میلیارد ریال به چرخه تولید کشور وارد و 7 هزار و 500 میلیارد ریال سرمایه مردمی و کارآفرینان احیا و بیش از 10 هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم ایجاد شد.

مدنی اظهار داشت: بنیاد برکت تا پایان سال گذشته در مجموع اقدام به مشارکت، سرمایه‌گذاری، ارائه تسهیلات و پشتیبانی از 742 بنگاه متوسط صنعتی در سراسر کشور کرده که باعث ایجاد فرصت‌های کسب و کار برای 211 هزار متقاضی اشتغال شده است. 66 هزار و 750 میلیارد ریال برای توانمندسازی این 742 بنگاه سرمایه‌گذاری شده و بنیاد پس از تثبیت و به سوددهی رسیدن، از 282 بنگاه خارج شده و سهام خود را به کارآفرینان و بخش خصوصی واگذار کرده است.

وی از اشتغال‌زایی برای 510 نفر در شهرستان فیروزه استان خراسان رضوی خبر داد و افزود: ورود بنیاد برکت و مشارکت اقتصادی و سرمایه‌گذاری در شرکت عطار الکتریک، علاوه بر بازگشت سرمایه‌های راکد مانده، باعث ایجاد 510 فرصت شغلی برای اهالی شهرستان فیروزه شده است.

وی خاطرنشان کرده بود: فعالیت‌های این شرکت فعال در زمینه صنایع برق و الکترونیکی در سال 93 به دلیل مشکلات کاملا متوقف شده بود که با مشارکت و سرمایه‌گذاری بنیاد برکت، از سال 95 احیا شده و به چرخه تولید بازگشته است.

به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، حجم کل سرمایه‌گذاری برای احیای این شرکت بالغ بر 98 میلیارد ریال است.

مدنی درباره تولیدات این واحد مشارکتی بنیاد برکت توضیح داد: شرکت عطار الکتریک در حال حاضر به شکل روزانه 5 هزار قطعه برقی و الکترونیکی شامل کلید و پریز را تولید و به بازار عرضه می‌کند.

وی اظهار داشت: 75 درصد محصولات این شرکت به کشورهایی از جمله افغانستان و تاجیکستان صادر می‌شود و تا به امروز یک میلیون و 600 هزار دلار ارزآوری را به دنبال داشته است.

مدیرعامل بنیاد برکت از اشتغال‌زایی 510 نفری شرکت مشارکتی این بنیاد خبر داد و افزود: بخشی از این مشاغل از جمله مونتاژکاری و بسته‌بندی برای ساکنان روستاهای اطراف شهرستان فیروزه ایجاد شده است.

به گفته مدنی، بنیاد برکت در چهار مدل تسهیلات‌محور، مشارکت‌محور، کارگاهی و پشتیبانی کسب و کار اقدام به توانمندسازی، احیا و افزایش تولید بنگاه‌های متوسط صنعتی می‌کند.

مراسم بهره‌برداری از فاز توسعه شرکت عطار الکتریک با حضور مدیرعامل و معاونان بنیاد برکت و مسئولان استانی در شهرستان فیروزه برگزار شد.

گفتنی است، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام تاکنون 6 هزار و 782 طرح در حوزه‌های توانمندسازی اقتصادی، امور زیربنایی، فرهنگی و خدمات بیمه‌ای را با حجم سرمایه‌گذاری 9 هزار و 543 میلیارد ریال در مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته استان خراسان رضوی به بهره‌برداری رسانده یا در دست اقدام دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 11 =

دکمه بازگشت به بالا