بنیاد مستضعفان برای ساخت مسکن در گیلان زمین واگذار کرد

ریال نیوز : رئیس بنیاد مستضعفان با قدردانی از عملکرد جهادی نماینده عالی دولت در گیلان در یکسال گذشته گفت: در استان گیلان با کمبود مسکن مواجه هستیم و به این منظور اراضی بنیاد مستضعفان در گیلان برای احداث مسکن ملی در اختیار دولت قرار گرفته است.

به گزارش ریال نیوز ، سید پرویز فتاح در نشست بررسی مسائل اقتصادی گیلان، با بیان این که بنیاد مستضعفان در راستای شعار دولت به منظور احداث مسکن ملی بخشی از اراضی خود را در اختیار دولت قرار داده است، اظهار کرد: بنیاد مستضعفان در یک سال گذشته اراضی خود را در اختیار دولت قرار داده است تا بحث احداث مسکن ملی با سرعت انجام شود ولی نگران عدم تحقق این امر در برخی از استان‌ها هستیم.

وی با قدردانی از عملکرد جهادی نماینده عالی دولت در گیلان در یکسال گذشته گفت: در استان گیلان با کمبود مسکن مواجه هستیم و به این منظور اراضی بنیاد مستضعفان در گیلان برای احداث مسکن ملی در اختیار دولت قرار گرفته است لذا با توجه به شناختی که از استاندار دارم، یقینا بحث مسکن ملی در استان گیلان به بهترین نحو اجرایی می‌شود.

رئیس بنیاد مستضعفان گفت: ۲۰ هزار مترمربع اراضی شرکت عمران مسکن شمال در رشت را در اختیار استان گیلان قرار می‌دهیم که به توسعه در حوزه مسکن و اقتصاد کمک می‌کند.

فتاح با اشاره به شناسایی یک منطقه هدف در استان گیلان در راستای رفع محرومیت‌زدایی گفت: با همکاری دولت در استان گیلان و مسئولان استانی یک شهرستان در این استان به عنوان نقطه هدف تعیین و با تایید استاندار در آن منطقه اقدامات مهمی از جمله محرومیت‌زدایی با مشارکت بنیاد مستضعفان انجام می‌شود.

وی با تاکید بر لزوم توجه به تسریع در روند صدور اسناد علوی در گیلان بیان کرد: برای تحقق این امر برخی از مشکلات صدور اسناد علوی توسط بنیاد مستضعفان در کشور برطرف و صدور اسناد علوی در گیلان با سرعت در حال انجام است.

رئیس بنیاد مستضعفان مشارکت این بنیاد در برخی پروژه‌های عمرانی و اقتصادی را منوط به انجام کارهای کارشناسی دانست و افزود: بنیاد مستضعفان در تامین اراضی به استان گیلان برای انجام فعالیت های اقتصادی، کشاورزی و آبزی پروری کمک می‌کند.

فتاح از اختصاص ۱۰ هزار سهمیه ساخت مسکن محرومین به کمیته امداد توسط بنیاد مستضعفان خبر داد و خاطرنشان کرد: سهمیه استان گیلان در این خصوص ۱۳۰ واحد مسکن است که بسیار کم بوده لذا در تلاشیم که سهمیه گیلان افزایش پیدا کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 18 =

دکمه بازگشت به بالا