بیش از نیمی از مردم وام رونق وتولید دریافت کردند

به گزارش ریال نیوز، بر اساس این آمار در سه ماهه اول امسال بیش از ۱۸۱۷ میلیارد تومان در قالب ۶۷۶ فقره تسهیلات برای تامین مالی بنگاه های تولیدی کوچک، متوسط و طرح‌های نیمه تمام با پیشرفت بالای ۶۰ درصد، در راستای اقتصاد مقاومتی و بیش از ۷۹۱ میلیارد تومان تسهیلات برنامه تولید و اشتغال در قالب ۱۵۶ فقره به استان‌های مختلف پرداخت شده است.

در این مدت ۱۸۰۸ مورد ثبت نام برای استفاده از تسهیلات رونق تولید انجام شده که ۱۰۷۲ مورد برای دریافت بیش از ۳۲۷۲ میلیارد تومان تسهیلات به بانک‌ها معرفی شدند و در نهایت ۶۷۶ فقره تسهیلات به ارزش بیش از ۱۸۱۷ میلیارد تومان پرداخت شده است؛ یعنی حدود ۶۳ درصد از کل ثبت نام کنندگان موفق به دریافت این تسهیلات شدند.

همچنین در سه ماهه اول امسال ۸۵۱ مورد ثبت نام برای استفاده از تسهیلات برنامه تولید و اشتغال انجام شده که ۳۷۱ مورد برای دریافت تسهیلات ۲۷۰۶ میلیارد تومانی به بانک معرفی شده اند. در نهایت ۱۵۶ مورد پرداخت تسهیلات به ارزش ۷۹۱ میلیارد تومان صورت گرفته است؛ یعنی حدود ۴۲ درصد از کل ثبت نام کنندگان موفق به دریافت این تسهیلات شدند.

در این میان بیشترین پرداختی تسهیلات رونق تولید نیز مربوط به استان سمنان با مبلغ نزدیک به ۳۷۵ میلیارد تومان، گیلان با ۳۱۷ میلیارد تومان و همدان با ۱۵۵ میلیارد تومان بوده است. بیشترین تسهیلات تولید و اشتغال نیز به تهران، چهارمحال بختیاری و آذربایجان شرقی پرداخت شده؛ به‌طوری که مبلغ پرداختی به این استان‌ها به ترتیب ۱۰۹ میلیارد تومان، ۷۳ میلیارد تومان و ۵۳ میلیارد تومان بوده است.

کدام استان‌ها کمترین تسهیلات را به خود اختصاص دادند؟

البته در سه ماهه اول امسال از استان‌های سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و کرمانشاه هیچ ثبت نامی برای دریافت تسهیلات رونق تولید انجام نشده و استان‌های خراسان جنوبی و کهگیلویه و بویر احمد با وجود داشتن ۱۶ و یک ثبت نام در بخش تسهیلات رونق تولید دریافت نکردند. استان ایلام نیز کمترین تسهیلات رونق تولید، معادل ۷۰ میلیون تومان را به خود اختصاص داده است.

در زمینه تسهیلات تولید و اشتغال نیز در سه ماهه اول امسال استان‌های کرمان و جنوب کرمان با وجود داشتن دو و پنج ثبت نام هیچ تسهیلاتی در این بخش دریافت نکرده‌اند. خراسان جنوبی نیز با دریافت ۱۶۰ میلیون تومان کمترین تسهیلات تولید و اشتغال را در سه ماهه اول اسال دریافت کرده است.

لازم به یادآوری است که تسهیلات تبصره ۱۸ قانون بودجه با بهره ۱۴ درصد پرداخت می‌شود که متقاضیان می‌توانند با ثبت‌نام در سامانه بهین یاب از این ظرفیت در راستای تامین سرمایه در گردش، نوسازی و بازسازی و یا تکمیل واحدهای تولیدی بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی استفاده کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا