بیمه سلامت از صندوق توسعه ملی بودجه می گیرد

به گزارش ریال نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان برنامه و بودجه کشور، سعید نمکی معاون امورعلمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه کشور درباره مبلغ ۵۰۰ میلیون یورو که با موافقت رهبر معظم انقلاب از صندوق توسعه ملی برای پرداخت بدهی دارو، تجهیزات پزشکی و سایر بدهی‌های نظام سلامت در نظر گرفته شده است، افزود: روز گذشته اولین تخصیص به مبلغ ۲ هزار و ۶۴۰ میلیارد تومان برای سازمان بیمه سلامت در نظر گرفته شد و این مبلغ از امروز در حساب این سازمان است.

رشد بیش از ۵ هزار میلیاردی بودجه سلامت
معاون سازمان برنامه و بودجه کشور درباره رشد بودجه حوزه سلامت برای سال ۹۸ اظهارکرد: بودجه حوزه سلامت برای سال ۹۸ حدود ۳۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است. بودجه سال ۹۷ حوزه سلامت نیزحدود ۳۱ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بود.
وی درباره بودجه سازمان بیمه سلامت برای سال ۹۸ نیز تصریح کرد: بودجه سازمان بیمه سلامت نسبت به سال قبل حداقل ۱۲ درصد رشد داشته است.
نمکی درخصوص بودجه‌های عمرانی نظام سلامت گفت: تلاش شده که بودجه‌های عمرانی حوزه سلامت معادل سال ۹۷ حفظ شود. البته قصد داریم در حوزه عمرانی نظام سلامت با مشارکت بخش خصوصی و واگذاری پروژه‌هایی که قابلیت واگذاری دارد به بخش خصوصی، در روند اتمام پروژه‌ها تسریع ایجاد شود.
وی گفت: تغییراتی که قرار بود در بودجه سال ۹۸ انجام شود، چندان شامل حوزه سلامت نشد. زیرا حوزه سلامت روند کاملا مشخص و قابل پیش‌بینی دارد و مسائلی مانند افزایش حقوق برای پرسنل و … و البته برنامه‌های طرح تحول سلامت پیش‌بینی شده است. همچنین رشد معقول بودجه برای برنامه‌های طرح تحول سلامت نیز در نظر گرفته شده است.
معاون امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه کشور افزود: درباره دارو نیز تلاش شد برای دارو‌های وارداتی و دارو‌های تولید داخل رشد بودجه منطقی را در نظر بگیریم. در خصوص سایر بخش‌ها نیز رشد معقولی در نظر گرفته شده که هم تورم زا نباشد و هم فعالیت نظام سلامت را با مشکل مواجه نکند و هزینه‌های کمرشکن بر دوش مردم تحمیل نشود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 6 =

دکمه بازگشت به بالا