تصمیمات بدون نظرخواهی مردمی ممنوع شود

ریال نیوز : دبیر فدراسیون صنایع غذایی و کشاورزی ایران با اشاره به تعیین شعار سال با عنوان «جهش تولید با مشارکت مردم» و توجه ویژه رهبری به موضوع تولید خواستار ممنوع شدن تصمیمات خلق‌الساعه و تک محوری و بدون نظرخواهی مردمی از سوی مسئولان شد .

به گزارش ریال نیوز ، محسن نقاشی با بیان این‌که جهش تولید با مشارکت مردم یعنی سنگ‌اندازی و مانع تراشی و کارشکنی برای تولید ممنوع  است افزود : اگر تولید کننده‌ای خطایی مرتکب شود باید او را به محاکم قضایی معرفی و با او برخورد شود، نه این که به خاطر چند نفر خاطی کل تولید به مخاطره افتد و باعث ناامیدی تولید کننده شود.

وی با گلایه از برخی رفتارهای نادرست با تولیدکنندگان گفت: متاسفانه عده‌ای با صدور برخی بخشنامه‌های دست و پا گیر باعث قصاص قبل از جنایت می‌شوند و  تولیدکنندگان از این بخشنامه‌های غیرکارشناسی صدمه های جدی می‌بینند.

 دبیر فدراسیون صنایع غذایی و کشاورزی با اشاره به این‌که برخی  قانون را تفسیر به رای تفسیر می‌کنند گفت: اگر برخی مسئولان از یک کار تخصصی تولیدی شناخت کافی ندارند صادقانه با متخصصین مردمی تولید، مشورت و از تجارب نهادهای مردمی که بصورت رایگان در اختیار آنها قرار می‌دهند بهره‌برداری کنند.

نقاشی گفت: بهتر است تشکل‌های بخش خصوصی و “مردم نهاد” در مورد شعار امسال برنامه‌ریزی و اقدامات موثری انجام دهند؛ چراکه امسال در واقع مسئولیت جهش تولید با تشکل‌های مردم نهاد است که با همکاری دولت باید تولید را به ثمر برسانند.

نقاشی به همکاری مناسب ستاد رفع موانع تولید در سال گذشته اشاره کرد و گفت: به‌عنوان نمونه در سال گذشته ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و هیات مقررات زدایی و بهبود محیط کسب و کار، همکاری‌های ثمربخشی با فدراسیون صنایع غذایی در جهت منافع تولید داشته‌اند و امیدواریم دیگر ادارات دولتی و مسئول نیز بنا بر تجارب سال‌های گذشته با شعار سال همراه باشند و انرژی‌های تشکل‌های تولیدی را با بخشنامه‌های غیرضروری و غیرکارشناسی هدر ندهند و برای آنها ایجاد چالش و مانع نکنند. 

به گفته وی در بسیاری از مواقع انرژی تشکل‌ها صرف خنثی کردن بخشنامه‌های دست و پا گیر شده و تشکل‌ها همکاری با ستاد تسهیل و هیات مقررات‌زدایی را بیش از پیش دنبال خواهند کرد و امیدواریم به منظور تحقق شعار سال بتوانیم بزودی اولین کارگروه مشترک بین تشکل‌های مردم نهاد بخش خصوصی صنایع غذایی کشاورزی با دولت را ایجاد کنیم که برنامه‌های هدفمندی در جهت نیل به شعار جهش تولید با مشارکت مردم ایجاد شود و این کار گروه اقدامات موثری را انجام دهد.

منبع : ایلنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − یازده =

دکمه بازگشت به بالا