تمجید وزیر اقتصاد از عملکرد بانک‌های قرض‌الحسنه

ریال نیوز : سید احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: میزان معوقات بانک‌های قرض‌الحسنه زیر ۲ درصد است، یعنی بسیار بهتر از بقیه بانک‌ها عمل کرده‌اند.

 

به گزارش ریال نیوز به نقل از روابط عمومی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، دکتر سید احسان خاندوزی عملکرد شبکه بانکی کشور را در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری تشریح کرد.

وی بیان داشت: در سیستم بانکی، بانک‌هایی را داریم که بورسی نیستند، اما جزو کم مشکل‌ترین بانک‌ها هستند.

وزیر اقتصاد ضمن تأکید بر عملکرد مطلوب بانک‌های قرض‌الحسنه تصریح کرد: میزان معوقات بانک‌های قرض‌الحسنه زیر ۲ درصد است، یعنی بسیار بهتر از بقیه بانک‌ها هستند و باید سعی کنیم این بانک‌ها را تقویت کنیم تا توان تسهیلات‌دهی آن‌ها بالا برود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی آسان شدن دریافت تسهیلات برای افراد خوش‌حساب را ضروری دانست و گفت: قاعده‌گذاری‌ها برای افراد خوش حساب باید آسان‌کننده دریافت تسهیلات باشد و اعتبار افراد و سابقه آن‌ها به جای وثیقه، ملاک شود.

وی افزود: دسترسی به تسهیلات، شاخص بسیار مهمی است که این شاخص را قاعده‌های مجلس، دولت و بانک مرکزی تعیین می‌کنند و نباید این‌گونه باشد که فقط یک عده خاص به تسهیلات، دسترسی داشته باشند و باید موانع را برداریم.

دکتر خاندوزی تأکید کرد: در روزهای آینده، نخستین قدم را در این زمینه برمی‌داریم و به بانک‌های دولتی تکلیف خواهیم کرد در خصوص سطوح تسهیلات پایین حتماً با اتکا به اعتبار آن فرد عمل شود و اگر توان بازپرداخت تسهیلات را دارد، بدون وثیقه و بدون ضامن، این کار را انجام دهند.

وی اضافه کرد: در این مسیر آسیب‌ها را شناسایی می‌کنیم و چند ماه بعد برای سقف‌های بالاتر تسهیلات، نظام اعتبارسنجی و نهادسازی‌ها در کشور انجام خواهد شد و امیدوارم در روزهای آینده این خبر خوش را به مردم بدهیم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به پرداخت تسهیلات به سرپرستان خانوارهایی که دچار بیماری کرونا می‌شوند نیز اظهار داشت: به علت شیوع کرونا، بانک‌ها را مکلف کردیم تسهیلات قرض‌الحسنه برای سرپرستان خانوار که دچار بیماری کرونا می‌شوند بپردازند و بانک‌ها با فرد آسیب‌دیده از کرونا که سرپرست خانوار است تماس می‌گیرند و از او می‌خواهند که اگر به تسهیلات قرض‌الحسنه نیاز دارد، بیاید و تسهیلات را دریافت کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + دوازده =

دکمه بازگشت به بالا