توقیف هواپیمای” ماهان ” تکذیب شد

ریال نیوز : درپی انتشار خبری درباره توقیف هواپیمای ماهان‌ایر با پرچم ونزوئلا، رییس سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد که این هواپیما از نظر تابعیت و رجیستری متعلق به ایرلاین ما نبوده است.

به گزارش ریال نیوز ، ساعاتی پیش پایگاه خبری سیمپل فلایینگ مدعی شد که دولت آرژانتین یک بوئینگ ۷۴۷ متعلق به خطوط هوایی ماهان ایر را که در اجاره شرکت دولتی کونویاسا ونزوئلا قرار داشته در فرودگاه بوئنوس آیرس توقیف کرده است.

بنابراین گزارش، در این هواپیمای باری که تحت تحریم آمریکاست، هفت خدمه ایرانی و ۹ خدمه ونزوئلایی حضور داشته‌اند که همه آنها هم اکنون در آرژانتین به سر می‌برند و به دلیل توقیف گذرنامه‌هایشان نتوانسته‌اند به ونزوئلا بازگردند. گفته می‌شود که شرکت کونویاسا دو هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ دیگر متعلق به ماهان ایر را در اجاره دارد.

محمد محمدی‌بخش-رئیس سازمان هواپیمایی کشوری- در گفت‌وگو با ایسنا در این باره اظهار کرد: هواپیمای توقیف شده از نظر تابعیت و رجیستری متعلق به ماهان نبوده است و اگر هواپیمایی در تابعیت و مالکیت کشور دربیاید صفر تا صد آن را پاسخگو هستیم.

وی افزود: ایران طی سال‌های گذشته تفاهم‌نامه همکاری مشترکی با ونزوئلا امضا کرده که در زمینه آموزش و تربیت خلبان و کروی پرواز است و نفراتی هم که در آنجا هستند در راستای اجرای این تفاهم‌نامه هستند.

رییس سازمان هواپیمایی در پاسخ به سوال دیگری درباره این که اگر مشکلی برای خدمه و نیروهای آموزشی به وجود آمده باشد، آیا برای حل آن پیگیری خواهید کرد؟ گفت: مسلما این مساله را حسب وظیفه ذاتی خود پیگیری می‌کنیم و درخواست ما از ونزوئلا هم همین است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + نه =

دکمه بازگشت به بالا