تولید ۱.۲ میلیون خودرو برای سال 99

حسین مدرس خیابانی گفت: از اردیبهشت 97 که دو خودروساز کره جنوبی و فرانسوی از ایران خارج شدند کسی فکر نمی‌کرد صنعت خودروسازی ما بتواند همان تیراژ تولید را پیدا کند و روی پای خود بایستد؛ ولی خوشبختانه این اتفاق افتاد و روند تولید دو خودروساز ما به روز‌های اوج برگشته است.

وی افزود: امسال تولید حدود یک‌میلیون و 200هزار دستگاه خودرو را در برنامه داریم.

سرپرست وزارت صمت گفت: طبیعی است که بعد از تیراژ و کمیت باید روی ارتقای کیفیت کار کنیم و برای اینکه در رقابت جهانی و بازار منطقه‌ای تأثیرگذار باشیم، حتماً باید به سمت کیفیت و رضایت مشتری برویم.

وی افزود: تا پیش از این به‌دلیل شکاف عرضه و تقاضا ممکن بود که خودروساز‌ها آن چنان به کیفیت بها ندهند؛ اما برنامه جدی داریم که بعد از تیراژ به سمت کیفیت و رضایت مشتری برویم.

سرپرست وزارت صمت گفت: در حوزه‌های مختلف باید بتوانیم کیفیت خودرو را از لحاظ خدمات پس از فروش، فنی، ظاهری و ایمنی ارتقا دهیم و خودروسازان ما در این مسیر گام بر می‌دارند.

وی افزود: با ارتباطی که خودروسازان ما با شرکت‌های دانش‌بنیان، مراکز دانشگاهی و حتی صنایع پیش‌رو در این حوزه دارند اطمینان داشته باشید که خودروسازان ما در حوزه کیفیت خودرو هم فعال هستند.

مدرس خیابانی با بیان “هم‌اکنون صادرات قطعات خودرو داریم”، ابراز امیدواری کرد که هم بتوانیم نیاز داخل را تأمین کنیم و هم کیفیت خودروی ما قابل رقابت در منطقه باشد.

افزایش 18 درصدی تولید خودرو در دو ماهه اول امسال

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت از افزایش 18درصدی تولید خودرو در دو ماهه اول امسال، نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

حسین مدرس خیابانی گفت: در این مدت 55درصد به تحویل محصولات ایران خودرو و 50درصد به تحویل محصولات سایپا اضافه شده است.

وی افزود: اکنون به‌شدت روی تأمین مواد اولیه متمرکز شده‌ایم تا عرضه خودرو را افزایش دهیم.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: با وجود اعمال محدودیت‌ها برای ثبت‌نام خرید خودرو 5میلیون واجد شرایط در این دوره ثبت‌نام شرکت کردند.

مدرس خیابانی با اظهار “این حجم از تقاضا معادل تولید خودروی 2 تا 3 کشور است”، افزود: حتی کشور بزرگ خودروسازی مثل کره جنوبی سالانه 3میلیون و 600هزار خودرو تولید می‌کند، در حالی که ما تنها برای ثبت‌نام 5میلیون نفر متقاضی داشتیم.

وی گفت: در هر روز 400 تا 500هزار نفر برای خرید خودرو ثبت نام کردند و مفهوم آن این است که باید در دو ساعت اول 25هزار دستگاه تحویل می‌دادیم؛ بنابراین تنها راه این بود که بین ثبت نام‌کنندگان قرعه‌کشی کنیم.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: مراسم قرعه کشی با حضور دستگاه‌های امنیتی و نظارتی و رسانه ملی برگزار شد و همه از این که عدالت در توزیع رعایت شده است، راضی هستند.

مدرس خیابانی با اشاره به اینکه در بخش فروش فوری 25هزار خودرو قرعه‌کشی انجام شد، گفت: در ایران خودرو و سایپا هم 85هزار خودرو برای فروش یکساله قرعه‌کشی شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =

دکمه بازگشت به بالا