حمایت دولت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان لاستیک

به گزارش ریال نیوز به نقل از شاتا، عباس تابش در سفر به گیلان با بیان اینکه در زمینه لاستیک ، انباشت کالا برای لاستیک های وارداتی در گمرک را داشتیم که با مصوبه ستاد اقتصادی دولت در حال ترخیص است ، افزود: از سوی دیگر با نهایی شدن قیمت لاستیک تولید داخل که در سامانه بارگذاری شده و رشد ۱۰ درصدی تولید، از روز شنبه (۲۵ مرداد) در تامین لاستیک کشور مشکلی نخواهیم داشت.

وی اضافه کرد: ماشین های باری نیز در سامانه مربوطه بارگذاری شده و با حواله راهداری لاستیک با نرخ مصوب به آنها عرضه می شود تابتوانیم عرضه و تقاضا را مدیریت کنیم. اگر عاملان عرضه لاستیک قیمت مصوب را رعایت نکنند عاملیت آنها ابطال خواهد شد و افراد جایگزین معرفی می شوند.

تشکیل ۵۶۴ پرونده کلان در ستاد حمایت از مصرف کنندگان

رییس سازمان حمایت حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان از تشکیل ۵۶۴ پرونده کلان به ارزش افزون بر ۲۳ هزار میلیارد تومان در چهار ماه نخست امسال در ستاد سازمان حمایت از حقوق تولید کنندکان و مصرف کنندگان خبر داد.

وی این پرونده ها را پرونده های متعدد صنفی و تولیدی مربوط به بخش هایی مانند فولاد و پتروشیمی عنوان و تصریح کرد: این پرونده ها فقط پرونده های کلان هستند؛ یعنی بین یک تا ۱۵ میلیارد تومان ارزش دارند.

نرخ سیمان در مصالح فروشی ها و برای مصرف پروژه های عمرانی مشخص شد

وی با اشاره به تعیین نرخ قیمت سیمان افزود: در مصالح فروشی ها باید هر پاکت سیمان تیپ دو ۵۰ کیلویی پاکتی، ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه شود که عرضه بالاتر از این میزان، بر اساس توافق با بنگاه ها و انجمن مربوطه در صورت گزارش تخلف بازرسان، عاملیت آنها ابطال و عامل جایگزین معرفی می شود.

تابش بیان کرد: برای پروژه های عمرانی و انبوه سازان نیز مقرر شد سیمان تیپ ۲ فله با معرفی نامه رسمی هر تن با قیمت ۲۲۰ هزار تومان تحویل صاحبان پروژه ها شود .

رپیس سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان درباره افزایش قیمت لوازم ارتباطی همچون رایانه و تلفن همراه گفت: بحث گرانی با گرانفروشی متفاوت است. گرانی پدیده ای است که به دلیل مسایل مختلف همچون نوسانات نرخ ارز ایجاد می شود که وقتی نرخ ارز افزایش یابد، به دنبال آن کالا هم گران می شود.

وی وظیفه این سازمان را نظارت بر جلوگیری از گرانفروشی و بالاتر از درصد سود مجاز عنوان و تصریح کرد: کامپیوتر و تلفن همراه نیز جزو کالاهای مشمول ضوابط هیات تعیین تثبیت قیمت است اما مشمول ضوابط قیمت گذاری تثبیتی نیست؛ به این معنا که شکایت محور است و اگر شکایتی شود، آن را با ضوابط هیات تعیین تثبیت قیمت تطبیق می دهیم و اگر چیزی که ارایه می شود خارج از ضوابط باشد، با آن برخورد می کنیم.

تابش با بیان اینکه دغدغه ای درباره تامین و قیمت مرغ داشتیم، بیان کرد: با بازدید سرزده از بازار رشت مشخص شد که درباره مرغ قیمت های مصوب رعایت می شود و مشکلی در تامین نیز نداشتیم؛ ضمن آنکه گوشت قرمز هم با قیمت متوسط کشوری در بازار موجود بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 7 =

دکمه بازگشت به بالا