خداحافظی جهان با ترامپ

به گزارش ریال نیوز،در هفته پیش رو میلادی که از امروز می شود، بیش از اینکه فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران به اتفاق های اقتصاد جهانی و آمارها دقت کنند به نظر می رسد به 20 ژانویه (یک بهمن) تحلیف ریاست جمهوری آمریکا، جو بایدن توجه دارند، همچنین به احتمال سخنرانی جو بایدن، رییس جمهوری جدید آمریکا و تصمیمات او درباره اقتصاد آمریکا و آینده کشورش بازار واکنش نشان دهد.

براساس گزارش فورکس استریت، همه چشمان این هفته به روی کار آمدن جو بایدن به عنوان چهل و چهارمین رئیس جمهور ایالات متحده دوخته شده است. چهار سال پیش ، پرزیدنت ترامپ مراسم تحلیف خود را با سخنرانی مشخص کرد که برای چهار سال آینده چه کارهایی را در نظر دارد  لحنی که  جنگ طلبی و ستیزه جویی او را نشان می داد.

سخنرانی سرنوشت ساز

اما حالا سخنرانی این هفته بعید به نظر می رسد که از نظر لحنی تفرقه انگیز باشد ، اما مطمئناً نشان می دهد که دولت جدید ایالات متحده چه برنامه ای را در چهار سال آینده در نظر دارد از سیاست تجاری با چین تا سیاستداخلی در ایالات متحده.از سرمایه گذاری در انرژی ، انرژی های تجدیدپذیر و سایر زیرساخت ها تا برنامه هایی که با هزینه های فدرال  برای رفع کمبود در سال های اخیر قرار است اجرا کند. هفته گذشته رئیس جمهور منتخب برنامه جدید کمک مالی به ارزش 1.9 تریلیون دلار پشتیبانی را در زمینه های مختلف مشخص کرد ، به ویژه در قالب 350 میلیارد دلار کمک دولتی ، افزایش حداقل دستمزد و 1400 دلار دیگر برای پرداخت محرک به کارگران آمریکایی. جزئیات بیشتری در مورد تعهدات بلندمدت هزینه های آینده در زیرساخت ها و سایر انواع سرمایه گذاری از جمله آموزش ، انرژی و سرمایه گذاری سبز وجود ندارد ، اما این احتمال وجود دارد که با این هزینه هایی که او در نظر دارد زیر فشار اولویت بندی بودجه قرار بگیرد.

خوش آمدگویی بازار به جو بایدن

اما حالا باید توجه داشت که چه موضوعاتی را بیش از همه توجه می کند. حتی باید در نظر داشته باشیم که بازار با ترامپ چگونه خداحافظی خواهد کرد. پیش بینی می شود بازارهای جهانی با رفتن او خوشحال باشند و سرمایه گذاران آغاز به سرمایه گذاری های ریسک پذیری انجام دهند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 15 =

دکمه بازگشت به بالا