درخواست صلح آمیز پله از پوتین

ریال نیوز : اسطوره فوتبال برزیل از ولادیمیر پوتین خواست که به تهاجم ارتش روسیه به اوکراین پایان دهد.

به گزارش فرانس ۲۴، پله در نامه ای سرگشاده خطاب به پوتین که در اینستاگرام منتشر شد، نوشت: امروز اوکراین سعی می کند حداقل برای ۹۰ دقیقه، تراژدی‌ای را که کشورشان را فرا گرفته است فراموش کنند. می خواهم از مسابقه امروز به عنوان فرصتی برای ارائه درخواست خودم استفاده کنم. تهاجم را متوقف کنید. این خشونت ادامه دار مطلقاً هیچ توجیهی ندارد. این جنگ و درگیری غیرقابل توجیه است و چیزی جز درد، ترس، وحشت و اندوه به ارمغان نمی‌آورد…

جنگ‌ها فقط رویاهای کودکان را دفن می‌کند، خانواده‌ها را ویران می‌کند و بی‌گناهان را می کشد. قدرت متوقف کردن این درگیری در دستان شماست.

پله قبلا با ولادیمیر پوتین دیدار کرده بود و عکس هایی از ملاقات آنها در چند سال قبل نیز منتشر شده بود.

پله که بسیاری او را بهترین فوتبالیست تمام دوران می دانند تا قبل از بازنشستگی در سال ۱۹۷۷ بیش از ۱۰۰۰ گل به ثمر رساند. او اخیراً در وضعیت نامناسبی قرار داشت و سپتامبر گذشته تحت عمل جراحی برای تومور روده بزرگ قرار گرفت و به دنبال آن شیمی درمانی کرد.

پیام او در حالی منتشر می شود که حمله روسیه به اوکراین به صدمین روز خود نزدیک می شود و درگیری های شدید در شرق کشور ادامه دارد.

اسکاتلند و اوکراین چهارشنبه شب در چارچوب پلی‌آف جام جهانی در قاره اروپا در گلاسکو به مصاف هم رفتند که این دیدار با نتیجه ۳ بر یک به سود اوکراین به پایان رسید تا این تیم حریف تیم ولز در بازی پلی آف اروپا شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − پانزده =

دکمه بازگشت به بالا