دره ستاره ها، جذاب‌ترین دیدنی قشم از نگاه گردشگران

ریال نیوز : مدیر ژئوپارک جهانی قشم از بازدید 72هزار و918 نفر گردشگر از جاذبه های طبیعی ژئوسایت های جزیره قشم در طول 8 ماه سال 1400 خبر داد و گفـت: در طول این مدت دره ستاره ها با 33هزار و 523 نفر بیشترین و دره تندیس ها با سه هزار و 485 نفر کم ترین بازدید کننده را داشته است.

به گزارش ریال نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم علیرضا امری کاظمی افزود: تنگه چاهکو با 30هزار و 311 نفر و غار نمکی با پنج هزار و 599 نفر به ترتیب در رده دوم و سوم این رده بندی از نظر تعداد بازدیدکننده در طول این مدت قرار دارند.

وی با اشاره به این که این سایت ها در ماه فروردین با 23هزار و 915نفر، بیشترین و ماه مرداد با 597 نفر، کم ترین بازدید کننده را داشته اند از حضور 109 نفر بازدیدکننده خارجی در میان کل بازدیدکنندگان این سایت ها در طول هشت ماه سال جاری خبر داد و گفت: از این تعداد اتباع خارجی، 72 نفر از دره ستاره ها، 24 نفر از غارنمکی، 11 نفر از تنگه چاهکو و دو نفر نیز از دره تندیس ها بازدید کردند.

امری کاظمی با اشاره به این که 52 درصد کل بازدیدهای هشت ماهه این سایت ها طی دو ماه اخیر یعنی مهر و آبان صورت گرفته است، گفت: در ماه مهر 14هزار و 619 نفر و آبان 25هزار و 495 نفر و در مجموع 40هزار و 114 نفر از این چهار سایت بازدید کرده اند که بالغ بر 52 درصد کل بازدیدهای هشت ماهه از این سایت ها را تشکیل می دهد.

مدیر ژئوپارک جهانی قشم به تعداد بازدید کنندگان از موزه این ژئوپارک واقع درشهر قشم در طول این هشت ماه نیز اشاره کرد و گفت: در این مدت افزون بر یک هزار و 26 نفر از این موزه بازدید کردند که بازدید 667 نفر یعنی 65درصد آنها تنها در دو ماه مهر و آبان صورت گرفته است.

گفتنی است ژئوپارک جهانی قشم واقع در جزیره قشم، نخستین ژئوپارک خاورمیانه است که از سال ۱۳۸۵ به عضویت شبکه جهانی ژئوپارک‌های تحت حمایت یونسکو درآمده و دارای ۲۵ ژئوسایت( مکان دارای میراث زمین شناسی) است که مهم ترین آنها عبارت‌اند از: دره ستاره ها، بام قشم، دره تندیس‌ها، تنگه چاه‌کوه، غار نمکی، جزایر ناز، جنگل حرا، ساحل تخم‌گذاری لاک‌پشت‌ها، صخرهٔ خرچنگ‌ها، روستای لافت، غار خربس و تالاب پرندگان دو کوهک.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + پانزده =

دکمه بازگشت به بالا