ریال نیوز: در حالی که کمتر از ۲۰ روز از تصویب افزایش قیمت مرغ در ستاد تنظیم بازار می‌گذرد اما این نرخ رعایت نمی شود و هر کیلوگرم مرغ امروز حداقل ۲۵ هزار و ۵۰۰ تومان در بازار آزاد به فروش می رسد.

به گزارش ریال نیوز به نقل از تسنیم، ۲۳ مهر ماه سال جاری یعنی کمتر از ۲۰ روز پیش بود که کارگروه تنظیم بازار نرخ مصوب هر کیلوگرم مرغ زنده را ۱۴۴۰۰ تومان و حداکثر قیمت مرغ گرم برای مصرف کننده را ۲۰۴۰۰ تومان تعیین کرد اما این مصوبه هیچ فایده‌ای در بازار نداشته و بر بی مصرف بودن این کارگروه دولتی صحه گذاشته است.

در حال حاضر کف قیمت هر کیلوگرم مرغ  گرم کامل در تهران ۲۵ هزار و ۵۰۰ تومان و ران مرغ ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومان است و در بسیاری از فروشگاه ها مرغ به قیمت های بالاتری به فروش می رود.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

 به نظر می رسد که دستگاه های نظارتی نیز نظارت خود را فراموش کرده یا  به چند برخورد محدود با متخلفان با حضور رسانه ها، محدود کرده اند.

بنابر این گزارش، از نکاتی که در این باره جلب توجه می کند گران فروشی علنی است، به طوری که مرغ فروشی که قیمت خود را ۲۵ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین کرده است و محصول خود را بیش از ۵ هزار تومان بالاتر از نرخ مصوب به فروش می رساند با افتخار این قیمت را بر سر در فروشگاه خود نصب کرده است.

گران‌فروشی ۸ هزار تومانی شانه تخم‌مرغ در بازار/ چرا دولت نظارت نمی‌کند؟

بیشتر بخوانید

قیمت مصوب جدید مرغ ۲۰۴۰۰ تومان تعیین شد+ سند

قیمت مرغ دوباره پر کشید/ یک کیلو گوشت مرغ ۲۴ هزار تومان

با خرده فروشی ها سطح شهر که صحبت می شود به اتفاق می گویند که مرغ به قیمت های بالایی به دست آنها میرسد و آنها نیز مجبور هستند محصول خود را به قیمت بالایی عرضه کنند.

همچنین مطرح است که میزان تولید مرغ و جوجه ریزی به دلیل کمبود خوراک کم شده که این امر نیز خود به افزایش قیمت مرغ کمک کرده است.

بر اساس اعلام تشکل های تولیدی بخش دام و طیور میزان واردات نهاده های دامی در سال جاری کاهش یافته است. 

قیمت مصوب هر کیلوگرم مرغ تنظیم بازار منجمد نیز ۱۵ هزار تومان است که به صورت محدود در برخی از فروشگاه ها به فروش می‌رسد.