دلارِ ارزان طلا را گران کرد

به گزارش ریال نیوز به نقل از رویترز، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.01 درصد رشد به 1841 دلار و 23 سنت رسید. قیمت طلا از ابتدای هفته جاری تاکنون بیش از 3 درصد رشد داشته است. قیمت فلز زرد برای تحویل در ماه فوریه نیز امروز با 0.15 درصد رشد به 1843 دلار و 90 سنت رسید.

مارگارت یانگ استراتژیست موسسه دیلی اف ایکس گفت: «بخشی از روند افزایشی قیمت طلا ناشی از تضعیف دلار است و اینکه قیمت ها در هفته های اخیر بیش از حد کاهش یافته بودند و این افزایش ها به منزله یک ترمیم فنی است.» وی افزود، قیمت طلا ممکن است در طی 1800 تا 1750 دلار از یک سطح حمایتی قوی برخوردار باشد.

اما وی هشدار داد که اگر ترمیم اقتصاد جهان شتاب بگیرد و نرخ تورم کاهش یابد قیمت طلا احتمالا کاهش بیشتری را شاهد خواهد بود، زیرا در چنین شرایطی فدرال رزرو ناگزیر خواهد شد از سیاست انبساطی خود که موجب تضعیف ارزش دلار شده عقب نشینی کند.

ارزش دلار آمریکا روز جمعه کاهش داشت و در مسیر ثبت بدترین عملکرد هفتگی از اوایل نوامبر قرار گرفت. همین مسئله سبب ارزان تر شدن طلا برای خریدارانی شد که از ارزهای غیردلاری استفاده می کنند.

یک طرح 908 میلیارد دلاری مقابله با کرونا که مورد حمایت جمهوری خواهان و دموکرات ها قرار دارد روز پنجشنبه در کنگره آمریکا مطرح شد و قانون گذاران محافظه کار از آن حمایت کردند.

عامل دیگری که به رشد قیمت طلا کلا کرده، اختلال در عرضه واکسن کرونای ساخت شرکت فایزر بوده که سبب شده این شرکت از هدف گذاری اولیه خود عقب بنشیند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + سیزده =

دکمه بازگشت به بالا