دومین نشست ضرغامی با پیشکسوتان میراث فرهنگی

ریال نیوز : وزیر میراث‌فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی گفت: پیشکسوتان حوزه میراث‌فرهنگی استادان ما هستند و در جلسات هم‌اندیشی با آنان مطالب زیادی یاد می‌گیریم.

به گزارش ریال نیوز به نقل از روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، سید عزت‌الله ضرغامی امروز سه‌شنبه ۲۳ آذر ۱۴۰۰ در دومین نشست هم‌اندیشی با استادان و پیشکسوتان حوزه میراث فرهنگی که در محل سالن فجر این وزارتخانه برگزار شد، اظهار کرد: هدف اصلی این است که در ادامه مسیری که داریم از تجربیات ارزشمند پیشکسوتان استفاده کنیم. حتی به صورت خصوصی نیز با تعدادی از پیشکسوتان جلسه می‌گذارم و از نظرات و تجربیات استفاده می‌کنم. این جلسات تشریفاتی نیست، بلکه چون شما استادان ما هستید می‌خواهیم از شما یاد بگیریم.

مشکلات را باید با حفظ احترام به مردم حل کنیم

او اضافه کرد: در سفرهای استانی و در بازدید از اماکن مختلف مسائل را بررسی می‌کنم و اگر جایی مشکلی هست، سعی می‌کنم این مشکلات را برطرف کنم.

ضرغامی با اشاره به بودجه اندک مرمت آثار تاریخی اضافه کرد: با رئیس‌جمهوری محترم درباره بودجه مرمت بناهای تاریخی صحبت کردم. در سفر به استان‌های مختلف این مشکلات را مشاهده و بررسی کردم و در جایی که لازم بوده، مانند سمنان همانجا دستورات لازم را برای برطرف کردن مشکلات صادر کردم. در برخی جاها دیده‌ام که برخی افراد دنبال ساخت پاساژ و امثال آن هستند، ولی ما نباید جاده‌صاف‌کن آن‌ها باشیم.

وزیر میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی با اشاره به پیگیری مسائل مرتبط با این وزارتخانه از جمله حقوق پایین کارکنان و کارشناسان اضافه کرد: یک مهندس در این وزارتخانه که کارش با سایر مهندسان متفاوت است، ۵ میلیون تومان حقوق می‌گیرد. این از جمله مشکلاتی است که ما در این وزارتخانه با آن مواجه هستیم.

در این نشست استادان و پیشکسوتان حوزه میراث فرهنگی در حضور سید عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور به بیان پیشنهادها، نظرات و انتقال تجارب خود و ارائه راهکارها و پیشنهادهایی درباره برنامه‌های آینده این وزارتخانه پرداختند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 8 =

دکمه بازگشت به بالا