دژپسند: نگاه‌های سیاسی به بورس آسیب می‌زند

به گزارش ریال نیوز، فرهاد دژپسند در حاشیه نشست برگزاری مجامع الکترونیکی شرکت‌های سرمایه گذاری سهام عدالت استانی در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد وضعیت بازار سرمایه اظهار کرد: من دیشب در برنامه خبری مفصل توضیح دادم و باید سوالات خود را از آقای دکتر دهقان که دبیر شورای بورس و فردی مطلع است بپرسید.

وی در مورد تغییر دامنه نوسان تصریح کرد: قبلا پیشنهاد منفی و مثبت ۲ برای دامنه نوسان مطرح شد اما رای نیاورد. این بار دامنه نوسان را نامتقارن کردیم که رای آورد این موضوع تصمیم فرضی نیست.

وزیر امور اقتصاد و دارایی در مورد نگاه میان مدت و بلند مدت به بازار سرمایه اظهار کرد: بازار سرمایه از ۲۰ مردادماه روندی نزولی در پیش گرفت اما شاخص کل دوباره از یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد به یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد افزایش یافت. من از ابتدا بر مطالعه، مشاوره، معامله، دقت، تنوع پرتفو تاکید کردم.

دژپسند با تاکید بر این‌که خبرنگاران نباید اخباری که پالس منفی به بازار می‌دهد را منتشر کنند، توضیح داد: مباحث اقتصادی اشکالی ندارد پالس منفی بحث سیاسی است. بازار سرمایه باید کاملا حرفه‌ای باشد و هیچ کس نباید با دید سیاسی به آن نگاه کند. اگر بازار حرفه‌ای باشد ماندگار خواهد بود.

وی ادامه داد: برخی می‌گویند اگر تحریم لغو شود بازار سرمایه آسیب می‌بیند در حالی که این طور نیست، زیرا صادرات روان می‌شود، هزینه معامله کاهش پیدا می‌کند و نرخ بهره برداری از ظرفیت فیزیکی بالا می‌رود، بنابراین وضعیت شرکت‌های بورسی که صادرات دارند بهتر می‌شود.

وزیر امور اقتصاد و دارایی در مورد انتشار اوراق مکران که پیش از این وعده داده شده بود، اظهار کرد: من در مورد همه چیز شرطی صحبت می‌کنم اگر شرایط فراهم باشد آن اتفاق می‌افتد.

دژپسند همچنین در مورد اسامی متخلفان بورسی تصریح کرد: این مباحث تخصصی را باید از آقای دهقان بپرسیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − دوازده =

دکمه بازگشت به بالا