دیدار اسد و بن سلمان در جده

ریال نیوز : رئیس‌جمهوری سوریه که برای حضور در نشست امروز اتحادیه عرب به عربستان سعودی سفر کرده بود، با محمد بن سلمان دیدار کرده و نسبت به ازسرگیری روابط ریاض و دمشق ابراز خرسندی کرد.

به گزارش العربیه، محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی امروز (جمعه) با بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه در جده دیدار کرد.

ریاست جمهوری سوریه در بیانیه‌ای اعلام کرد که اسد از تلاش‌های عربستان سعودی در ایجاد فضای سیاسی که به همکاری میان کشورهای عربی کمک می‌کند، قدردانی کرد.

اسد نشست امروز سران اتحادیه عرب را که در جده برگزار شد «فرصتی تاریخی» برای رسیدگی به بحران‌های منطقه دانست. در ماه مه، اتحادیه عرب با بازگشت سوریه به این اتحاد موافقت کرد و به تعلیق 12 ساله دمشق که با آغاز بحران سوریه شروع شه بود، پایان داد.

خبرگزاری رسمی سوریه گزارش داد که بشاراسد و بن سلمان علاوه بر بررسی تحولات کشورهای عربی و بازتاب مثبت روابط بین این کشورها، تأکید کردند که این تعامل نشانگر حرکت جمعی آن‌ها به سوی دیدگاه‌های مشترکی است که در نشست جده مشاهده کردیم.

رئیس‌جمهوری سوریه همچنین در این دیدار از تلاش‌های دولت عربستان برای همگرایی میان کشورهای عربی و فراهم‌سازی فضای سیاسی مثبت تشکر کرده و آن را برای همکاری میان کشورهای عربی و تحقق منافع ملت‌های عرب مفید دانست.

طرفین همچنین از برقراری مجدد روابط ریاض و دمشق ابراز خرسندی کرده و گفتند که این به ثبات منطقه و همکاری کشورهای عربی کمک خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 12 =

دکمه بازگشت به بالا